Kızılırmak’a Giren Gencin Cenazesi Sudan Çıkarıldı
Gündem 71 Editörü • 15 Ağustos 2023 19:56
Kızılırmak’a Giren Gencin Cenazesi Sudan Çıkarıldı

Kırıkkale’de yüzmek için Kızılırmak Nehri’ne giren Çağrı Başat (21), kayboldu. Başat için arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Çağrı Başat ve 2 arkadaşı, öğle saatlerinde yüzmek için Yahşihan ilçesi Kadıoğlu Mahallesi’nde Kızılırmak Nehri’ne girdi. Bir süre sonra sudan çıkan arkadaşları, Başat’a ulaşamadı.

İhbarla olay yerine Afet ve Acil Durum Yönetimi, jandarma, itfaiye, sağlık ve Kırıkkale Belediyesi ekipleri sevk edildi. Çağrı Başat için arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Kurtarma timi de takviye olarak bölgeye sevk edildi. Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ile Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, bölgeye gelerek görevlilerden bilgi aldı.

Kızılırmak Nehrinde kaybolan Çağrı Başat (21) için başlatılan arama çalışmasına Ankara Emniyet Müdürlüğü su altı arama ve kurtarma ekibi de katıldı.

Yaklaşık 4 saat süren çalışmaların ardından Başat’ın cansız bedenlerine ulaşıldı. Başat’ın cesedi, otopsi yapılmak üzere Kırıkkale Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

Burak Can

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!