KKÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı
Gündem 71 Editörü • 7 Ocak 2021 17:30
KKÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde oluşturulan 27 yataklı yeni Yoğun Bakım Ünitesi açıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Sezer; “Bugün şehrimiz açısından iki önemli kurumun burada iki önemli başarısına şahitlik etmek üzere bir arada bulunuyoruz. Birincisi Makina Kimya Genel Müdürlüğümüz lokomotif olarak çalışıyor diğeri ise üniversitemiz şehrin diğer bir lokomtifi. İki kurumun bir araya gelmesi ve işbirliği protokolü ile şehrin gelişimi adına imza altına almaları bizi heyecanlandırmaktadır. Kısa zamanda buranın hem yoğun bakım üniteleri, hem oksijen ünitelerinin aktif hale getirilmesi hastanenin eksiklerinin giderilmesiyle tam teşekküllü bir hastanemiz daha oldu. Ben huzurunuzda rektörümüze ve bu işte emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İl Pandemi Kurulu ile beraber aldığımız kararların meyvesini kısa zamanda gördük. Korona virüs sürecinde aşağı doğru bir seyir ilimizde görülmeye başlandı.” ifadelerine yer verdi.

Açılış törenine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere, İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş ve hastane yetkilileri katıldı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!