Kolay Sütçü Kız Saç Örgü Modeli Yapımı
Gündem 71 Editörü • 11 Nisan 2022 21:38
Kolay Sütçü Kız Saç Örgü Modeli Yapımı

İsmi de görünüşü de dikkatinizi oldukça çekecek ve beğeninizi toplayacak sütçü kız saç örgü modeli yapımını merak ettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Merakınızı giderebilmek için makalemizin devamını okuyabilirsiniz. Saçınızda bu modeli deneyerek çevrenizdeki herkesin beğenisini toplayacağınıza eminiz. Hem şık hem görsel bir şöleni olan sütçü kız saç örgü modeli yapımı en kolay örgü modellerimizden bir tanesidir. Son zamanların en trend saç örgü modeli yapım aşaması için sayfayı kaydırarak yapım aşaması kısmına ulaşabilirsiniz. Sizlere hem model örnekleri veriyoruz hem de örgü modellerimizin yanı sıra kullanabileceğiniz ufak tavsiyeler veriyoruz. Haydi, birlikte önce tavsiyelerimize göz atalım ardından yapım aşamasına hep birlikte geçiş yapalım.

Sütçü Kız Örgü Modeli Yapımında Kullanabileceğiniz Materyaller 

Oldukça memnun kalabileceğiniz ve diğer sayfalara nazaran okuduklarınız arasında en faydalı bulacağınız bilgilere hoş geldiniz. Görünüşü çokça basit, asla zaman kaybetmeyeceğiniz ve yaptığınız için asla pişman olmayacağınız sütçü kız saç örgü modelimiz sizlerin beğenisini toplayacak. Bu modeli yaparken kadın sitesi olan Bonitam web adresimizi takipte kalmayı unutmayın. Birbirinden güzel tavsiyeler ile saç örgü modeli oldukça ön plana çıkacaktır. Saçlarınızın tüm gözleri üzerine çekeceği birbirinden güzel tavsiyeler için okumaya devam etmenizi öneririz. Dilerseniz sizleri daha fazla bekletmeden ve meraklandırmadan bir bir tavsiyelerimizi verelim.

Öncelikle bu saç modeli yapımını makalemizin alt kısmında bulabilmeniz mümkündür. Sütçü kız saç örgü modeli yaparken bir fulardan yardım alabilirsiniz. Saçınızı fular ile örerek örgünüzün arasına renk katmış olursunuz ve daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eminiz ki vazgeçemeyeceğiniz bu modele fular çok yakışacak ve sütçü kız saç örgü modeli bambaşka bir hava katacaktır. İkinci tavsiyemize gelecek olursak eğer, sütçü kız saç örgü modelinizi tamamladıktan sonra örgülü alanlara saç küpeleri takabilirsiniz. Harika duracağından hiç şüpheniz olmasın. Saç küpeleri örgüleri belirginleştiren aksesuarlarımızdandır. Hal böyle olunca sütçü kız saç örgüsünün üzerine birde saç küpeleri eklendiğinde, kendini gösteren son derece güzel bir model çıkmaktadır ortaya.

Sütçü Kız Saç Örgü Modeli Yapım Aşamaları

Öncelikle hayran kalacağınız sütçü kız saç örgü modeli yapım aşamasına hepiniz hoş geldiniz sevgili okurlarımız. Yapım aşamalarını tek tek anlatacağımız, makalemizin en merak konusu olan kısma gelmiş bulunmaktayız. Yapılışı oldukça kolay olması ile birlikte sizi korkutmaması adına ufak bir uyarı da yapmadan geçmeyelim. Örgümüzü günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz gibi özel günlerde de tercih edebilirsiniz.

 • Öncelikle saçlarımızı iyice tarayarak açıyoruz.
 • Ardından elimizi hafifçe ıslatıp saçlarımızın kabarıklığını ve elektriklenmesini alıyoruz.
 • Saçımızı dilediğimiz kısımdan ikiye ayırıyoruz.
 • Ayırdığımız tutamlardan birisini toka yardımı ile tutturalım ki diğer örgümüz ile karışmasın.
 • Artık saçımızı örmeye başlayabiliriz.
 • Ayırdığımız tutamı üç eşit parçaya bölüyoruz ve düz sıradan bir örgü örüyoruz.
 • Ucuna ince bir lastik takarak saçımızı tutturuyoruz.
 • Daha sonra karışmaması adına bağladığımız saçı açarak aynı şekilde örüyoruz.
 • İkinci tutamımızın da örgüsü bittikten sonra ince bir lastik yardımı ile bağlıyoruz.
 • Ardından ördüğümüz saçların örgülerini biraz bollaştırarak örgülerimizi daha belirgin bir hale getiriyoruz. (isteğe bağlı)
 • Son olarak sağ tarafta kalan tutamı başımızın üzerinden taç takışız gibi doluyoruz ve örgümüzü tel toka yardımı ile iyice sabitliyoruz.
 • Ardından diğer tutamımıza da aynı işlemden geçirerek başımızın üst kısmından doluyoruz ve tel toka yardımı ile iyice sabitliyoruz.
 • İsteğinize bağlı olarak alnınıza bir tutam saç çıkarabilirsiniz. 
 • Son olarak saç spreyi ile çıkan saçları sabitliyoruz ve daha düzgün bir görüntü elde ediyoruz.