Küçük Çanta Hediye Ederken Atlanmaması Gereken Beş Nokta
Gündem 71 Editörü • 29 Eylül 2022 21:01
Küçük Çanta Hediye Ederken Atlanmaması Gereken Beş Nokta

Hediye seçimi ve belirlemesinin kolay bir iş olmadığı bilinmektedir. Hem hediye alınacak kişinin zevki hem de kullanılacak bir ürün olması tercih edilmelidir. Hediye fikri için gayet iyi bir çözüm olarak küçük çanta önerilmektedir. Günlük yaşamda hiç elden düşürülmeyen akıllı telefonlar için ayrı bir çanta edinmek gerekmektedir. Bu, hem daha pratik olması hem de çok yüksek maliyetlerle alınan telefonların kırılmaması için iyi bir çözümdür.

Çapraz asmalı modelleri ile telefonlar çok kolay taşınmaktadır. Kullanılan büyük çantaların içinde telefonu bulabilme olasılığı düşüktür. Fakat çizdirme riski de bir o kadar fazladır. Ufak gözlerine kimlik ve kredi kartı koyma avantajları da düşünülürse oldukça mantıklıdır. Küçük çanta hediye ederken atlanmaması gereken beş nokta için bilinmesi gerekenleri bloomsbury.com.tr’den Yönetici Ömer Özmen sıraladı:

  1. Hediyenin Boyutu Küçük Ama Kalitesi Yüksek Olmalıdır

Hediye alınacak telefon çantası kadın kullanıcılar tarafından her daim göz önünde tutulacaktır. Bu yüzden uzun ömürlü olması ve kolay yıpranmaması yüksek kalitesine bağlıdır. Kalite her zaman dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsurdur. Küçük çanta kullanımının çapraz olduğu düşünülür ise kullanıcısına ilk bakıldığında hemen dikkat çeken yerdedir. Küçük çanta özellikle deri seçimliyse, gerçek deri olması önem teşkil etmektedir. Gerçek deri olan çanta, dayanıklı ve esnek yapısı ile hemen kendisini belli edecektir. Böylece hediye edilen kişinin mutluluğu fark edilecektir.

  1. Hediye Sahibini Şıklığı İle Mutlu Etmelidir

Kullanıcısının tarzına uygun seçilecek çantanın, her kombin ile şık bir duruş sergilemesi beklenmektedir. Hediye edilecek kişinin çantasını sevmesi şıklığı ile doğru orantılıdır. Arkadaşlarla kahve içmeye çıkılırken jean kombine uygun olmalıdır. Bunun yanında hoş ve samimi bir akşam yemeğinde de şık tasarımı ile uyum sağlamalıdır.

  1. Kullanışlı Olması Gerekmektedir

Deri çapraz çanta kategorisinden seçilecek çantanın işlevselliği de ön planda olmalıdır. Ana büyük gözü dışında kolay kullanım sağlayan diğer gözleri de çantanın işlevselliğini arttırmaktadır. En pratik kullanım yeri için alışveriş torbalarının çapraz askılı çanta sayesinde rahat taşınması iyi bir örnek olacaktır.

  1. Küçülmenin Dayanılmaz Hafifliği

Minimalist yaşam tarzına uygun olan stil çanta seçimi, kullanıcısının rahatlığını hedeflemelidir. Ellerin serbest kalmasını sağlanmalı ve günlük yaşamı kolaylaştırmalıdır. Hafifliği ve küçük yapısı ile hediye edilen kişinden tam puan almalıdır. Böylece günlük yaşamında eli sık sık hediye çantasına gitmelidir. 

  1. Küçük Çantanın Her Yeri Kontrol Edilmelidir

Özellikle açma kapama yerleri ve bölmelerinin içi iyice gözden geçirilmelidir. Zor açılıp kapanan bir çanta kullanıcısını memnun etmeyecektir. Kalite ve nitelik sahibi bir çantanın kullanıldığı malzemeleri bütün olarak ele alınmalıdır. Sadece dış kaplamasına değil, fermuarı ya da çıtçıtı ve iç astarları da dikim yerleri ile beraber değerlendirilmelidir.