Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı
Gündem 71 Editörü • 18 Nisan 2024 21:12
Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı

Kırıkkale Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Kültür ve Turizm İl Müdürü Erdoğan Çakmak, bir dizi kurum amiri ve halkın katılımı ile Turizm Haftası’nda Çeşnigir Köprüsünde başlayan müzik dinletisi programı Keskin’de devam etti.

Keskin’de yapılan program ilk olarak Sulu Mağra, Rahmi Pehlivanlı Sanat Müzesi, Fişekhane, Tarihi Konak Kütüphanesi ziyareti başladı. Daha sonra Hacı Taşan Kültür Merkezinde Taşan Kardeşler eşliğinde düzenlenen geleneksel müzik dinletsinde konuklar unutulmaz bir gün yaşadılar.

Her yıl düzenlenen etkinliklerden farklı olarak bu yıl yapılan Turizm Haftası etkinliği yerel ve ulusal basının yanı sıra uluslarası basında da yer alarak büyük beğeni topladı. (https://www.turkiyenewspaper.com/culture/21910)

Yaklaşık 20 yıldır Kırıkkale’de ikamet eden ve iyi derece bağlama enstürmanı da çalan Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdoğan Çakmak, bölgenin kültürel mirasını ve zengin müzikal dokusunun tanıtılması için elinden tüm çabayı gösteriyor.

İlerleyen günlerde Kırıkkale ve ilçelerinde konserlerin yapılacağı belirtilirken, bu tür sosyal etkinliklerin gerçekleştiriliyor olması halk tarafından olumlu karşılanırken Kırıkkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü beğeni toplamaya devam ediyor.

kulturel-miras-yoresel-muzikle-canlandi-5 Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı
kulturel-miras-yoresel-muzikle-canlandi-3 Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı
kulturel-miras-yoresel-muzikle-canlandi-2 Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı
kulturel-miras-yoresel-muzikle-canlandi-6 Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı
kulturel-miras-yoresel-muzikle-canlandi-4 Kültürel Miras Yöresel Müzikle Canlandırıldı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!