Luxury Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gündem 71 Editörü • 16 Nisan 2022 05:18
Luxury Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızın her alanında olduğu gibi yaşadığımız alanlarda da kendimizi daha huzurlu, daha mutlu hissedebileceğimiz tamamlayıcılara, dekorlara ve eşyalara ihtiyaç duyarız. Ev içerisindeki bir tablo, seçtiğimiz koltuklar, masalar her biri içerisinde tarzımıza hitap eden çizgiler yakalamak isteriz. Bazen de alışılmışın dışına taşmak, sınırlarımızı zorlamak niyetiyle tercihlerde bulunuruz. Tam da bu noktada Evgör Mobilya, farklı çizgilerdeki tasarımları ve alışılmışın dışında modelleri ile aradığınızdan fazlasını bulacağınız koleksiyonları, arayışlarınıza yanıt olarak sunmaktadır.

Evin farklı bölümlerinde, farklı tasarımları ya da tarzınızı en iyi ifade eden mobilyaları tercih etmek, bulunduğunuz ortamda huzurlu olmanızı, daha rahat olmanızı sağlarken, sizi de son derece mutlu kılacaktır. Evgör Mobilya’da tercih edebileceğiniz pek çok seçenek içinde yer alan koltuk takımları, çay takımları, bahçe takımları gibi evinizin her köşesinde tarzınızı yansıtacağınız tasarımlarla buluşacaksınız.

Evde daha fazla vakit geçirme fırsatı yakaladıkça kullandığımız eşyalara gösterdiğimiz özen, tarzımızı eşyalarımıza yansıtma isteği de doğru orantılı olarak artmaktadır. Özellikle tercih ettiğimiz koltuk takımları, salon takımları gibi ev içerisinde önem arz eden mobilyalarda, sizi yansıtanı tercih etmek, zevkinize hitap edeni edinmek, evinizde geçirdiğiniz dakikaları saatleri de daha anlamlı kılacaktır.

Son zamanlarda özellikle daha şık, daha tarz bir görsel sunan lüks koltuk takımı modellerini yani luxury mobilya koleksiyonlarını talep eden yoğun bir kitlenin oluşu, bu tarz mobilyaları oldukça dikkat çekici ve tercih edilir kılmaktadır. Peki, luxury mobilya tasarımları arasından tercih edebileceğiniz luxury koltuk takımı modelleri nelerdir? Bu takımları seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Luxury Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evimizde kullanacağımız eşya her ne olursa olsun tercihlerimizi belirleyen bazı kriterler vardır. Bu kriterlere uygun seçtiğimiz mobilyalar, aksesuarlar ve tasarımlarla kendi alanımızı, kendi tarzımızla oluşturabilir, evde geçirdiğimiz vakti daha nitelikli kılabiliriz.

Mobilyalarda tercih edeceğiniz tasarımın, öncelikle sizin zevkinizi yansıtıyor olması gerekmektedir. Aksi halde çok da içinize sinen bir kullanım olmayacaktır. Yani öncelikli olarak evinizi nasıl dizayn edeceğinize karar verirken, zevklerinizden yola çıkmalısınız. İsterseniz spor, isterseniz klasik tarz olsun hangisini seçerseniz seçin, bu mobilyaların kullanımı sırasında rahatlığınızı da göz ardı etmemelisiniz.

Spor ya da daha şık ama hafif bir çizgiyle dekore edilen evler gibi lüks takımlarla dizayn edilen evler de oldukça yaygındır. Bu tasarımlar arasında oldukça rağbet gören model ise elbette Luxury mobilyalardır. Bu tarz tasarımlar, şıklığın ötesinde bir şıklığı ifade eden, daha elit zevklere yönelik tasarımlardır.  

Luxury koltuk takımı seçiminde bulunurken, tıpkı diğer mobilya türlerinde olduğu gibi seçimleriniz sırasında dikkat etmeniz gereken, öncelikle kullanacağınız alanın büyüklüğüdür. Özellikle geniş alana ve yüksek tavana sahip evlerde tercih edeceğiniz luxury mobilyaların daha göz alıcı bir havası olacaktır.

Alanın büyüklüğünün yanı sıra elbette oda rengi ile tercih edeceğiniz luxury koltuk takımlarının yakaladığı ahenk de sergilediğiniz görsel şölen için önemli bir nüans oluşturacaktır. Bununla beraber, farklı duvar renkleri, lüks duvar kâğıtları tercih ederek, koltuk takımlarınızla başka bir ahenk sağlayabilirsiniz.

Tüm bunlarla beraber, elbette kullanacağınız takımların şıklığı kadar, kullanım sırasındaki rahatlığı, sağladığı konfor da önemlidir. Tüm bunların yanında kol detayı, gümüş ya da altın varakların eşsiz şıklığı, lüks takımların daha bir ihtişamlı görünmesini sağlar.

Luxury modeller, evlerinizde daha şık ve daha lüks bir görünümü sergileyebileceğiniz birbirinden tarz tasarımlarla oluşturulmuş koleksiyonlardır. Antika ruhunu yansıtan, şıklığı kendine has, elit bir hava ile sergileyen bu modellerle salonlarınız, odalarınız, lüks kavramının, ince zevkler, zarif çizgilerle harmanlanmış haline ev sahipliği yapacak.

Evgör Mobilyada Tercih Edebileceğiniz Luxury Koltuk Takımları 

Evgör Mobilya’da tercih edebileceğiniz birbirinden şık, birbirinden özel lüks koltuk takımı modelleri ile ince zevkinize hitap eden tasarımları bulmanın keyfini süreceksiniz. Lante lüks koltuk takımının daha klasik bir çizgiye yaslanışı ile evlerinizde ihtişamlı bir şıklığı yakalayacaksınız. Bu modelde üçlü koltuklardaki taç detayı, kenarlıklarda aliminyum titan şıklığı ile çok daha şık çok daha tarz bir görünüm elde edilmiştir.

Chester takımlarla sergilenen geçmişin modernize edilmiş halini yaşarken, Maçka modeli ile zamanın ötesinde çizgiler sergileyecek, Florina takımları ile ağır başlı bir şölen oluşturacaksınız. Doğal çizgilerin, kendine hayran bırakan renklerin uyumuyla yakalanan atmosfer, bu modelleri, oldukça dikkat çekici kılacaktır.

Tonalya luxury koltuk takımları, Rodri, Orinda, Berlin lüks koltuk takımları gibi zamanın oldukça ötesinde bir çizgiyi yansıtani algıları değiştiren, sınırları zorlayan ve seçim yapmakta zorlanacağınız birbirinden şık tasarımlarla sizler de evlerinizde ihtişamı yaşayın. Amacı şıklığı doyulmaz doruklarla yaşamaksa Evgör Mobilya’nın luxury koltuk akımı modellerini mutlaka görmelisiniz.