Manuel FUE Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 11 Mayıs 2022 10:30
Manuel FUE Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
Kırıkkale Haber

Manuel FUE saç ekimi, greftlerin donör bölgesinden tek tek çıkarıldığı yöntemlerde kullanılan bir teknik olarak tanımlanabilmektedir. FUE saç ekim tekniklerinin atası olarak da düşünülebildiği için oldukça önemli bir teknik olduğunu ifade etmek olanaklıdır. FUT yöntemine alternatif olarak geliştirildiği için özellikle son zamanlarda sıklıkla bu tür teknikler kullanılmakta ve saç ekiminde başarı oranı arttırılmaktadır.

FUT yönteminde saç derisinde dikiş izi kalması, bu yöntemin estetik anlamda çeşitli sorunları da beraberinde getirdiğini düşündürmüştür. Bu nedenle farklı teknikler geliştirilerek bu teknikler, saç ekiminde sıklıkla kullanılan teknikler arasında yer almıştır. Peki milanoklinik.com tarafından da gerçekleştirilen saç ekiminde kullanılan manuel FUE saç ekimi nedir, nasıl yapılır?

Manuel FUE Saç Ekimi Nedir?

Manuel FUE saç ekiminde donör bölge olarak belirlenen alandan saç kökleri tek tek çıkartılır. Bu yöntem sayesinde greftler minimum zarar görecek şekilde çıkartılır. Fakat manuel FUE saç ekiminde belirli greft sayısı üzerinde greft çıkartılması olanaklı değildir. Bu nedenle yöntemin tek avantajının, belirli sayıda greft çıkartılması olduğu söylenebilir.

Manuel FUE saç ekimi yöntemi, saç ekiminde kullanılan pek çok yönteme benzerlik gösterir. Manuel bir şekilde greftler çıkartılarak saçsız alana nakledilir. Bu sayede saçsız alanda, sağlıklı saç köklerinin gelişimi desteklenerek saç çıkması sağlanır. Bu nedenle son zamanlarda pek çok saç ekim merkezinde yöntemin kullanıldığı görülmektedir.

Manuel FUE Saç Ekimi ile Ekim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Manuel FUE saç ekimi nasıl yapılır sorusu, özellikle saç ektirmek isteyen kişilerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Yöntem dahilinde kullanılan punchlar, parmaklar yardımıyla döndürülür. Bu sayede saçın etrafındaki cildin kesilmesi olanaklı hale gelir. Belirlenen işlemler kapsamında greft alımı sağlanır.

Ardından toplanan greftler, tek tek saçsız alana nakledilir. Bu sayede saçsız alanda saç kökleri oluşumunun sağlandığını söylemek mümkündür. Manuel FUE tekniği daha sonraları geliştirilerek daha yenilikçi teknikler oluşturulmuştur. Bu nedenle günümüzde başarı oranı yüksek saç ekimi tekniklerinin bulunduğunu belirtebiliriz. Zamanla özelleşmiş motorların kullanıldığı, bu sayede greft toplama ve nakletme işlemlerinin çok daha kolaylaştığı bilinmektedir.