Masterchef’te Kırıkkale Doğumlu Eren Kaşıkçı Finale Kaldı
Gündem 71 Editörü • 12 Ocak 2022 14:42
Masterchef’te Kırıkkale Doğumlu Eren Kaşıkçı Finale Kaldı

Televizyonların en çok izlenen programlarından olan Masterchef’te Kırıkkaleli Eren Kaşıkçı finale kaldı.

MASTERCHEF’İN İLK FİNALİSTİ KIRIKKALE’DEN

Fenomen yemek yarışması MasterChef Türkiye’nin 11 Ocak Salı ekrana gelen son bölümünde yarı final heyecanı yaşandı. İlk 3 yarışmacı arasına giren Eren Kaşıkçı, Tahsin Küçük ve Hasan Biltekin, büyük finale kalabilmek için yarıştı. ‘Kırmızı’ konseptli oyunda, yarışmacılar kendi menülerini oluşturdu. 14 Ocak Cuma günü final yapacak olan MasterChef’te, zorlu 3 oyun sonrasında ilk finalist Kırıkkaleli Eren Kaşıkçı oldu.

MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI KİMDİR?

Masterchef’in ilk finalisti Eren Kaşıkçı, 1989 yılında Kırıkkale’de doğdu. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı’nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı, İlkokulu Balıkesir Edretmit’te, ortaokul Kıbrıs’ta, liseyi ise Samsun’da turizm meslek lisesinde okumuştur. Üniveristede ise 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü’ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamadığını ifade etmektedir. 2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim aldığını dile getirmektedir.

MASTERCHEF BÜYÜK FİNALİ NE ZAMAN?

MasterChef 2021’de ikinci finalist ise 12 Ocak Çarşamba akşamı belli olacak. Perşembe günü finalistler arasında ilk gün oyunları oynanacak. 14 Ocak Cuma günü ise canlı yayında büyük final ekrana gelecek. İki finalist arasındaki mücadelede kazanan MasterChef şampiyonu olacak.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!