Mehmet Demir, Ergün Tekin’in Açıklamalarına Cevap Verdi
Gündem 71 Editörü • 17 Mayıs 2023 19:08
Mehmet Demir, Ergün Tekin’in Açıklamalarına Cevap Verdi
Kırıkkale Haber

AK Parti Kırıkkale milletvekili adayı Ergün Tekin’in hedef gösterdiği Mehmet Demir, Tekin’in açıklamalarına cevap verdi.

AK Parti Kırıkkale eski Milletvekili Mehmet Demir, öğle saatlerinde AK Parti il binasında basın açıklaması yapan Milletvekili adayı Ergün Tekin’in hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Demir, Tekin’e yönelik verdiği cevap açıklamasında, “Ergün Tekin, düzenlediğin basın toplantısında benim adımı vererek ‘ben başka partiye çalışırım kusura bakma’ dediğimi iddia etmişsin. Yalandan kim ölmüş. Mağlubiyetin, başarısızlığın bir bedeli vardır. O yükü kaldıramayanlar, bedel ödemek istemeyenler senin yaptığın gibi sorumluluğu yıkacak birilerini ararlar. Bak buraya 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarını koyuyorum. Bu seçimler yapılmadan önce genel merkezin yaptıkları da dâhil hiçbir anket Kırıkkale’de Ak Partiyi 3-0 görmüyordu ve ben o gün 3. sıra milletvekili adayıydım. Yani seçime giderken Ak Partinin 2 vekili vardı ve biz onu Allah’ın yardımı ve milletin desteğiyle 3 yaptık. Sen de seçime giderken 2. sıradaydın ve anketler, araştırmalar Ak partinin 2 vekili olduğunu gösteriyordu. Bak 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarını buraya koydum sen o 2 vekili 1’e düşürdün. Ergün Tekin işte benim karnem işte senin karnen; Bakan yardımcısı olacağım, genel merkezde görev alacağım, yatırım getireceğim demişsin. Şimdiden tebrik ederim en azından yatırımlar konusunda. Ama bunlar 14 Mayıs 2023 milletvekili seçimlerinde başarısız olduğun gerçeğini değiştirmez. Hayatını Cumhurbaşkanımıza adadığını falan söylemişsin bunlara da sadece gülüp geçiyorum.  Bir de en son kedi buradaysa kıyma nerede diyerek bizim oylar nerede diye sormuşsun.  Ergün Tekin Milletvekili listesine sen işte o oyları alasın, gidip milleti ikna edesin diye konuldun. Kırıkkale halkı Sayın Cumhurbaşkanımıza yüzde 59.66 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy verdi. Şimdi sen milletvekili adayı olarak yüzde 35.67 oy aldıysan seçilebilecek yerde olmana rağmen seçilemediysen suçluyu uzakta arama. Dön aynaya bak gerçekleri orada görürsün.” ifadelerine yer verdi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!