Merih Karayol, Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı İle İlgili Açıklamalarda Bulundu
Gündem 71 Editörü • 28 Kasım 2023 00:34
Merih Karayol, Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkanı aday adayı Merih Karayol; “Her kesimden oy alabileceğime inanıyorum. Çünkü her kesimin hizmetkarlığına adayım” dedi.

Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkanı aday adayı Merih Karayol bir TV kanalının konuğu olarak soruları yanıtladı.

Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adaylığı ile ilgili soruları da yanıtlayan Karayol şu ifadelere yer verdi;

Kırıkkale’ye niye gelsin insanlar Ankara’dan şimdi Kırıkkale’ye insanların gelmesini sağlayacak bir şeyler yapmanız lazım. Merak edilecek görülecek yönünde fotoğraf çektirilecek. Sosyal medya artık çok fazla kullanıyor ya sosyal medyada o fotoğrafın paylaşılıp Bakın ben şuradaydım diyebilecek bir şey gibi cazibin merkezine gelmesi lazım. Birincisi bu, yani önce gezilecek görülecek yerler listesini alınmaması içler acısı. Yani bunun için emek sarf etmek gerekiyor. Kültür Bakanlığı ile ilgili birimleri ile gelip görüşülmesi gerekiyor tur operatörleri ile görüşülmesi lazım Yani insanlar Kırıkkale’ye gelince 24 saatini geçirebilmesi lazım. İlk etapta 24 saatlik bir tur güzergahı çıkartmak lazım ondan sonra insanlar gelmeye başladıkça zaten duyulacak ve bunu reklamının yapılması lazım ki insanlar Kırıkkale’ye gelsinler veya Kırıkkale’nin ilçelerine gelsinler.

Kırıkkale bir sanayi şehridir onu kimseye yatıramaz ama Kırıkkale’nin aynı zamanda bir tarım ve hayvancılık kenti olduğunu da gözden kaçırmamak gerekiyor.

Kırıkkale’nin sadece bir dezavantajı var. Kızılırmak’ın kotu bizim arazilerimizin hepsinin altında olduğu için sulanabilir arazi sayımız bizim oranımız çok az onunla ilgili de belli yaklaşımlarımız var DSİ’deki arkadaşlarla falan da görüştük yapılabilecek projeler var. Onları da hayata geçirdiğim zaman Türkiye’de tarım ve hayvancılıkta gelişme trendini Kırıkkale’de yansıtmamız lazım su kullanabilir arazinin sayısının artması demek aynı zamanda hayvancılığında desteklenmesi amında gelecek ve sadece kendine yeten bir şehir olmaktan çıkıp Türkiye’ye de ürününü gönderebilen ama aynı zamanda Benim başka bir hedefim de ihracata yönelik ürün kalitesini yakalamış Kırıkkale ile hem tarım kentini hem de Sanayi kentini bir arada iki Kanatlı Bir Kuş Gibi uçuralım Kırıkkale’ye İnşallah.

Her kesimden oy alabileceğime inanıyorum. Çünkü herkesin hizmetkarlığına adayım. Benim derdim Kırıkkale belediye başkanlığı falan değil o şehre hizmetkar olarak bizi kabul ederlerse Bizim için en büyük bahtiyarlık o olur.

Çok iyi olur inşallah olur inşallah aday olur İnşallah da büyükşehir belediye başkanı olur Bu sadece Ankara için değil abartmıyorum Türkiye için mi kazanım olur Çünkü Ankara’nın görünür görünmez etkileri var çok faydası olur Kırıkkalemize de çok faydası olur Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çöp diye attıkları Kırıkkale İhya eder ki biz şoföre razı olmayız ona Talip olmayız Turgut başkanımız hem Kırıkkale’ye hem Kırşehir’e Çankırısını Yozgatını bu orta Anadolu’nun bütün şehirlerine faydası olur Çünkü Ankara Sonuçta bu şehirden gelmiş insanların yaşadığı kozmopolit bir yer Türkiye’nin her yerine faydası olur.

Belediyeciliğin bir okulu yok Bu tamamen tecrübe edilmesi gereken bir iş belediye başkanı arkadaşlarınız olabilir gidip geliyor olabilirsiniz hikayelerini dinliyor olabilirsiniz ama hiçbir belediye başkanı o sıkıntılarını anlatmaz hep iyi yönlerini anlatır. Onun için belediye ile ilgili hiçbir tarafında bulunmamışsınız Belediye Başkanı olduğunuzda 2 yıl belediyenin nasıl işlediğini öğrenebilmekte geçer. Eğer hizmet etmek istiyorsanız umurunuzda ise 3 yıl anlarsınız Hadi bakalım bir şeyler yapalım diye 3 yılda projeyle onların nihale süreçleriyle geçer dördüncü yılda temel atarsanız 5 yıldız seçim gelir.

Onun için Eğer bize nasip olursa 31 Mart’ta seçim olur 1-2 En fazla 3 Nisan’da mazbata teslim alırız 4 Nisan’a bile bırakmayız iki tane dozerin başlayacağı yer belli Kırıkkale’ye iki tane büyük Aks açacağız o iki tane büyük aks Kırıkkale’nin nefes almasını sağlayacak büyümeye başlayacak Kırıkakle.

Ya şu an için en fazla gündemde olan şey altyapı soran altyapı sorunun bir an evvel başlanması lazım 5 yılda Kırıkkale’nin alt yapısının tamamı çözülebilir mi çözülemez. Bunu kimse hayal görmesin. Hani birkaç yılda çözülebilir gibi bir iş değil. Sadece bunun projelendirilmesi ve İhale süreci bir yıl geçer. Arkasından ama şöyle olur bölüm bölüm zaten en fazla patlak nerede oluyorsa en fazla şikayetlerde geliyorsa bunların kayıtları vardır o mahalleler öncelikli olmak üzere planlanır. Yani sürece başlar 5 yılda işte yarısı biterse İkinci beş yılda da diğer yarısı biter.

Şehircilik şöyle bir şey 2000 yılların başında sivilcision diye bilgisayar oyunu vardı O bilgisayar oyununda bir bütçeniz var yol yapıyorsunuz idare olarak altyapısı çekiyorsunuz para harcıyorsunuz burada yolu yaptıktan sonra orada evler birikmeye başlıyor Ticaret alanı ayarlıyorsunuz orada Fabrikalar kurulmaya başlıyor. Bu sefer vergilerinden sizin bütçenize geliyor o para sizin şehre geliştirebilmeniz için önce o yolu bir açmanız lazım. O dozer iki aksı açında zaten Kırıkkale ferahlayacak.

Bu şu demek devlet geldi demek devletin gelmiş olması demek bu. Kırıkkale’de de eğer devlet gelir geldiğinde gösterirse Kırıkkale’de para yok değil Kırıkkale’nin parası var. İnsanlar yatırım yapmaya değer bulmalı Kırıkkale’yi, ekonomide bir algı yönetimidir siyaset gibi insanları Kırıkkale’ye yatırım yapmaya değer olduğuna inandırırsanız ki o bizim işimiz o zaman insanlar yatırım yapmaya başlayacaklar.

Kırıkkale’de herkesin malum olduğu üzere belli problemler var o problemlerin ivedilikle çözülmesi gerekiyor özellikle altyapı konusunda çok fazla serzeniş var. Eksikler birçok konu var ama bu her şehrin ihtiyacı olan Çünkü şehirler yaşayan organizmalar. Her geçen yıl yeni ihtiyaçlar doğacak ne yaparsanız yapın yeni eksiklikler çıkacak. Bu eksiklikler de dediğiniz gibi zamanı geldikçe gündemde gelecek onları anlatacağız, hazırladığımız projelere gelip yerinde bakıyoruz oluyor mu olmuyor mu diye, eğimi kurtarıyor mu istediğimiz aksi oradan mı istediğimiz şekilde görünecek mi 3 boyutlarını çalışıyoruz.

Çünkü ben birkaç yıldır proje üzerinde ve plan üzerinde çok fazla çalıştım Kırıkkale’ye güzel şeyler çıkacak sürpriz projeler çıkacak insanlar Aaa böyle bir şey var mı demiş diyecekler. Mesela ben bir slogan söyleyeyim Allah bize nasip eder de bu görevi Belediye Başkanı olursak Kırıkkale’de, Ankara’daki billboardlarda şöyle bir şey göreceksiniz güneşin batışını seyretmek için tane yumurta gitmenize gerek yok hepinizi Kırıkkale’ye bekliyoruz. Çok güzel bir yer var oranın hem hikayesi var hem alana çok güzel Tabii o Zamanı gelince açıklanacak.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!