Meteoroloji Duyurdu; Kırıkkale’ye Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 2 Eylül 2023 14:38
Meteoroloji Duyurdu; Kırıkkale’ye Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!

Hafta sonu kavurucu sıcaklar yerini yağışlı havaya bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunu yayımladı. Kırıkkale’de Cumartesi günü başlayacak yağışların birçok bölgede etkili olacağı görülüyor. İşte detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Kırıkkale dahil İç Anadolu’nun birçok ilinde hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İşte Meteoroloji tarafından yapılan uyarı;

Yapılan son değerlendirmelere göre; 03.09.2023 Pazar günü ilk saatlerden itibaren İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunda (Ankara, Eskişehir’in güney ve doğusu, Konya’nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, çatı uçması, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İşte Önümüzdeki Günlerde Hava Durumu Haritası;

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!