Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı
Gündem 71 Editörü • 22 Mart 2021 19:18
Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kırıkkale’nin de arasında bulunduğu 7 il için kar yağışı ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 23- 26 Mart tarihleri arasında Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak için Kuvvetli Sağanak, Kar Yağışı ve Fırtına uyarısında bulundu.

Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın 23 Mart 2021 Salı günü Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin kuzeybatı kesimlerden başlayarak ülkemizi etkilemesi bekleniyor.

23 Mart .2021 Salı günü Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Çarşamba ve Perşembe günleri ise ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların, Bölge genelinde kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Yağışlı sistemin hafta sonu kuzey ve doğu kesimlere çekilerek ülkemizin büyük bölümünde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının; Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede ( 6-15 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

İŞTE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İÇİ ÜLKE GENELİ HAVA DURUMU

haritatahminkucukgun1 Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı
haritatahminkucukgun2 Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı
haritatahminkucukgun3 Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı
haritatahminkucukgun4 Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı
haritatahminkucukgun5 Meteorolojiden Kırıkkale İçin Kar Yağışı ve Fırtına Uyarısı

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!