Meteoroloji’den Kırıkkale’ye ‘Sarı’ Uyarı; Kuvvetli Sağanak Yağış ve Tam Fırtına Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 25 Kasım 2023 10:15
Meteoroloji’den Kırıkkale’ye ‘Sarı’ Uyarı; Kuvvetli Sağanak Yağış ve Tam Fırtına Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Kırıkkale dahil 64 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılırken, hafta sonunun gelmesiyle birlikte sıcaklıklarda gözle görülür düşüler olacağı kaydedildi.

Kurak günler geride kaldı..

Yurdun neredeyse tamamı Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte kışın etkisi altına girmeye başladı.

Hafta sonu mevsim normallerinin altına düşecek olan sıcaklıklarla birlikte yurdun birçok bölgesinde kar yağışı etkisini gösterecek.

Kırıkkale dahil 64 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı

Bazı yerlerde sıcaklıklarda 10 derece kadar düşüşler görülecek.

Meteroroloji Genel Müdürlüğü’nden de hafta sonunun gelmesiyle birlikte bugün için Kırıkkale dahil 64 ile turuncu ve sarı kodlu uyarıda bulunuldu.

Kırıkkale Valiliğinden vatandaşlara uyarı yapıldı

Kırıkkale Valiliği, kentte bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olacak rüzgarın yer yer fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini bildirdi.

Valiliğin X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Meteorolojiden alınan bilgiye göre, rüzgarın, Kırıkkale’de sabah saatlerinden itibaren başlamak üzere, güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 kilometre/saat) şeklinde eseceğinin tahmin edildiği aktarıldı.

Valiliğin paylaşımında Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin açıklamasına da yer verildi.

Merkezin açıklamasında da bugün bölge genelinde yer yer fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgarın, pazar günü sabah ilk saatlerden itibaren etkisini artıracağı, batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli fırtına (70-90 kilometre/saat) ve yer yer tam fırtına (100 kilometre/saat ve üzeri) şeklinde esmesinin tahmin edildiği kaydedildi.

Açıklamada, muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!