Meteorolojiden Uyarı: Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 7 Ekim 2020 11:55
Meteorolojiden Uyarı: Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!

Kırıkkale Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine dayanarak yaptığı açıklamada, bölgemizin yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

İşte Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklama;

Beklenen Meteorolojik Hadise : Bölgemiz Yeni bir Yağışlı Sistemin Etkisi Altına Girecek
Genel Durum:

Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da etkili olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe ve Cuma günü Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı ve Kırıkkale’de kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
Yağışlı sistemin Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da yağışlara sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
Yeni yağışlı sistemle ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Geçerlilik Periyodu: 06.10.2020 14:30 – 09.10.2020 18:00 TSİ

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!