Meteorolojiden Uyarı: Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!
Gündem 71 Editörü • 14 Nisan 2020 18:42
Meteorolojiden Uyarı: Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!

Kırıkkale Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine dayanarak yaptığı açıklamada, bölgemizin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

İşte Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklama;

Genel Başlık : Bölgemizin 15.04.2020 Çarşamba gününden itibaren Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Havanın Etkisine Girmesi Bekleniyor.

Genel Durum : Bölgemiz halen yüksek basınç merkezinin etkisinde olup bölge genelinde hava açık az bulutlu olarak geçmektedir. Hava sıcaklıkları ise uzun yıllar ortalamalarının üzerinde seyretmektedir. Yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre yurdumuzun yarın akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemlerinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışlı havanın 15 Nisan Çarşamba ve 16 Nisan Perşembe günleribölgemizde etkili olması bekleniyor. Cuma günü bölgemizi terk etmesi bekleniyor. Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba ve Perşembe günü hissedilir derecede olmak üzere (6-8 derece) azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği, ancak Cuma gününden itibaren hafta sonunda tekrar yükselmesi bekleniyor.

Geçerlilik Periyodu : 13.04.2020 13:50 – 16.04.2020 18:00

Uyarı Yapan Merkez : Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!