MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi
Gündem 71 Editörü • 20 Eylül 2020 15:22
MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığı Kongresi, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri de göz önünde bulundurularak Yahşihan Kilim46 Açık Hava Düğün Salonu’nda yapıldı.

İl Başkanı Erdal Baloğlu kongrede yaptığı açıklamada; “Değerli dava arkadaşlarımız bundan sonraki çalışmalarımız aynı imkanlarla ve bizleri yalnız bırakmayan siz dava arkadaşlarımızla devam edecektir. 3. kez karşınıza il başkanı adayı olarak çıktım. Bugüne kadar beni hiç yalnız bırakmadınız. Sizlere ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Desteklerinizi hiç bir zaman unutmayacağım. Ne Mutu Türküm Diyene.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ise yapmış olduğu konuşmasında; “Uzun bir aradan sonra bu kadar büyük bir kalabalıkla burada görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Pandemi süreci uzun zamandır bu tür büyük etkinlikleri yapmamızın önüne geçiyor. İnşallah bu salgın süreci bir an önce ortadan kalkar ve biz eski günlerde olduğumuz gibi yine hep birlikte el el kol kola ve gönül gönüle Milliyetçi Ülkücü hareketin kutlu davasını herkese ulaştırmaya hep birlikte devam ederiz. Türkiye çok yoğun ve önemli gündem ile üçerden ve dışardan kuşatılmayla karşı karşıya. Bir taraftan Doğu Akdeniz’de Amerika – Rusya ve Fransa ve bazı Avrupa ülkeleri Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Öbür taraftan adında Türk olan tabipler birliği Türk’e ve Türkiye aleyhine düşmanca bir tavır içerisinde ülke gündemini yoruyor ve Milliyetçi Hareket Partisi kapatılsın diyor. Hadi oradan. Siz kimsiniz. Milliyetçi Ülkücü hareketin mensupları bilir ki Ülkücü hareketin temeli Türk’lük İslâm ve gururun, İslam, ahlâk ve faziletinden ibarettir. Bizler şunu biliyor ve inanıyoruz. Lütfen kimse demesin ki ben olmazsam Milliyetçi Hareket Partisi olmaz demesin. Milliyetçi Hareket Partisi kimse yoksa ben varım diyenlerin omuzlarında yükselen bir siyasi partidir. Bir dava partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi içinde istikbal ve istikbal kaygısıyla siyaset yapanlar veya yapmak isteyenlerin bizimle ilgisi yoktur ve yolunu bugünden ayırsın. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye için, Türklük için, Vatan için, Millet için, Kur’an için, Ezan için, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 lider ülke Türkiye için mücadele edenlerin partisidir. Bizim Adalet ve Kalkınma Partisi ile sayın Cumhurbaşkanı ve sayın liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin ortaklaşa gerçekleştirdiği Cumhur İttifakı 2023 lider ülke Türkiye’yi 2053 hedefini 2071 hedefinin de temellerini atmak üzere kurulmuş bir ittifaktır. Bizimkisi zillet ittifakında olduğu gibi bir pazarlık ittifakı değildir. Bizimkisi Türk ve Türkiye kazansın diye bir araya gelen tamamen yerli, milli ve Ankara merkezli bir ittifaktır. Bu bakımdan bizler liderimizin etrafında kenetleneceğiz. Ülkü davası etrafında bir olacağız ve gerek içerde gerekse dışarda Türk ve Türkiye’ye karşı olan her gücün karşısında olacağız ve Türkiye düşmanlarına bu memleketi ve bu milleti yedirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kongreye, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Erdal Baloğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Doğan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara,  Ticaret Odası Başkanı Ahmet Varlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Tuner Alp Tekin, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, Belediye Başkanlarından Osman Türkyılmaz, İsmail Bildik, Veysel Aydemir ve Mehmet Koyuncu, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Başkanı Hatice Narin ile ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Tek aday olarak seçimlere giren İl Başkanı Erdal Baloğlu, partisinde yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

EiW3mfnXkAATOsN MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi EiW3nUAWAAEPZIm MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi EiW3lZIXkAEbWRt MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi EiW3mAmWkAEjzyS MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu Güven Tazeledi

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!