MHP Kırıkkale İl Başkanı Murat Abalı MHP’nin 53. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı
Gündem 71 Editörü • 9 Şubat 2022 23:34
MHP Kırıkkale İl Başkanı Murat Abalı MHP’nin 53. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Av. Murat Abalı; Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 53. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı Abalı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Ülkücü Milliyetçi Hareket Her Daim Vatan Millet Sevdasıyla Var Olmuştur

“8-9 Şubat 1969’da Adana’da yapılan kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adının Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirilmesiyle o tarihten bu yana yüklendiğimiz misyon, tıpkı o günün heyecanı ve gururuyla devam etmektedir.
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yıllar önce ortaya koyduğu ilkeleri, ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Bu bağlamda ülkücü-milliyetçi hareket her daim Vatan, Millet sevdasıyla var olmuş ve var olacaktır.” dedi.

Şan Ve Şerefle 53 Yıl

MHP İl Başkanı Abalı; “Şan ve Şerefle 53 yıl önce çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda, çizgimizde en ufak bir sapma, kırılma olmadan, bugün Devlet ve Millete samimi hizmet yolunda; ‘Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben” anlayışı ile Liderimiz Devlet Bahçeli’nin Yol Başçılığında ve ‘Lider Ülke Türkiye’ vizyonuyla Türk Milleti’nin hizmetinde olmanın onurunu yaşıyoruz. Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve tüm ülkücü şehitlerimize Yüce Rabbimden rahmet, bugüne kadar hizmeti, emeği, alın teri geçmiş tüm büyüklerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de dediği gibi partimizin yaşı 53, siyasetimizin yaşı 74 fakat davamızın yaşı ise Türklüğün yaşı ile eşdeğerdir. Bu bilinç ve görevle, her daim Türkiye ve Aziz Milletimize olan sevdamızın ateşi hiç sönmeyecektir. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 yılında; hem Cumhur İttifakı’nın, hem de Partimizin büyük bir başarıyla milletimizin teveccühünü alması için gayretlerimizi hiç yorulmadan gece-gündüz sürdüreceğiz. Birlik, beraberlik, başarılarla dolu daha nice 53 Yıllar temennisiyle, tüm hemşehrilerimize selam ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!