MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Gazetecilerle Buluştu
Gündem 71 Editörü • 19 Mart 2023 23:26
MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Gazetecilerle Buluştu

MHP Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya MHP Milletvekili Halil Öztürk, MHP İl başkanı Murat Abalı, Merkez İlçe başkanı Faruk Akbulut katıldı.

Basın toplantısında MHP çatısı altında ayrılanlar tekrar partiye davet edilirken MHP kadrolarının Kırıkkale’de vatandaşın sorunlarına ve çözüm yollarına büyük önem verdiğini dile getirdiler.

Milletvekili Halil Öztürk 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimde MHP’nin mecliste en iyi şekilde temsil edileceğini dile getirdi.

MHP İl Başkanı Murat Abalı ise konuşmasını Şöyle devam ettirdi;

Bilindiği üzere 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve 28. Donem Milletvekilliği seçimler gerçekleştirilecek ilke ve ülküsü yıllardır devlet ve millet bekası olan Milliyetçi Hareket Partisi, bu seçime Cumhur ittifakı çatısı altında girecektir. Bizim kadrolarımız geçmişte olduğu gibi bugünde devletinin ve milletinin yanında olmuştur ve de olmaya da devam edecektir. Bizler inanıyoruz ki 14 Mayıs gecesi milletin menfaati için mücadele sergileyen Cumhur İttifakı yeniden iktidara gelecektir. Bu seçimin kazananı aziz milletimizle birlikte Cumhur İttifakı olacaktır.

Bizim partimiz ben yoksam kimse yok diyenlerin değil, kimse yoksa ben varım diyenlerin omuzları üzerinde yükselen bir siyasi partidir. Mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP Türk siyasetinin ilke ve ülkü markasıdır. Türk devletinin sigortası ve milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların bela paratoneridir. Bunun farkında olan Türk milleti ve Kırıkkaleli hemşehrilerimiz sandık başına gittiğinde hiç tereddüt etmeden yeniden Cumhur İttifakı için mührünü basacaktır.

Kamuoyun da seçim süreci kapsamında hareketli günlerin yaşandığı bu süreçte bizler birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Her zaman ve her yerde gece gündüz demeden vatandaşlarımızın gönlünde hoş bir tebessüm bırakıyor, onların sorun ve taleplerinin yerine gelmesi amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Partimizden seçilerek TBMM’de Kırıkkale’yi temsil etmek isteyen milletvekili aday adaylarımız başvurularını yaparak bu kutlu davada bizlerle beraber aynı safta geçmişte olduğu gibi gelecekte de yürümek istemektedirler. MHP anlayışında adayın ya da aday adayının kim olduğu önemli değildir. Bizlerde önemli olan vatan ve millete olan hizmettir.

Ülke ve Kırıkkale genelinde MHP’nin TBMM’de daha güçlü temsil edilmesi amacıyla vatandaşlarımızın üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinden hiç ama hiç şüphem yoktur. Milletvekillerimizin imzasıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhur İttifakı’nın adayı olarak gösterdik. Devlet ve milletin bekası için mücadele sergilediğimiz bu kutlu yolda inanıyor ve biliyoruz ki milletimiz Cumhur İttifakına ciddi bir destek verecek. Büyüyen Türkiye’nin güzel yarınları için Cumhurbaşkanımızdan desteğini esirgemeyecek. Çok yüksek bir oyla tekrar seçecek. Milletimiz hem Kırıkkale’de hem de genelinde MHP’yi TBMM’de çok daha yüksek bir oranda milletvekili sayısıyla temsili için kendi üzerine düşeni yapacaktır.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!