MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Mevlid-i Şerif Okuttu
Gündem 71 Editörü • 31 Mart 2021 22:11
MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Mevlid-i Şerif Okuttu
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından, MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 24. Sene-i devriyesi ve yakın zamanda ebediyete intikal etmiş ülkücü camianın değerli büyüğü Cemil Arslan, yine daha önce vefat etmiş tüm dava arkadaşları için pandemi kuralları çerçevesinde Azapoğlu Cami’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. 

Mevlid-i Şerif’e MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kamu Sen İl Temsilcisi Yücel Karabacak, Türkav Şube Başkanı Kadir Galip Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ve halk katıldı.

Erdal Baloğlu yaptığı açıklamada: “Aziz Türk milletinin  kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Türk insanının son Başbuğ’u cennet mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in ebedi aleme göçmesinin üzerinden  24 yıl geçti. Türk dünyasının Bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’i Hakk’a yürüyüşünün 24. Sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Türk dünyası denince her Türk’ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ gelmektedir. Başbuğumuz ömrünün yarısından fazlasını Türk Milliyetçiliği hareketine adamıştır. Son nefesine kadar  Milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır. Bu yolda kalıcı temeller atmak için Vatanımızın teminatı olarak gördüğü genç bozkurtların genç ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’i, yakın zamanda ebediyete intikal etmiş değerli büyüğümüz Cemil ARSLAN’ı ve daha önce vefat etmiş tüm dava arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad mekanları Cennet olsun.” dedi.

mhp-kirikkale-il-baskanligi-mevlid-haber-4 MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Mevlid-i Şerif Okuttu
mhp-kirikkale-il-baskanligi-mevlid-haber-2 MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Mevlid-i Şerif Okuttu
mhp-kirikkale-il-baskanligi-mevlid-haber-3 MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Mevlid-i Şerif Okuttu

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!