MHP Kırıkkale İl Teşkilatından BİM Boykotu
Gündem 71 Editörü • 4 Aralık 2022 17:13
MHP Kırıkkale İl Teşkilatından BİM Boykotu
Kırıkkale Haber

Kırıkkale MHP İl Teşkilatı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile BİM zincir marketleri arasına yaşanan gerilim sonrası BİM’den alışveriş yapmama kararı aldı.

Konu ile ilgili MHP Kırıkkale İl Başkanı Av. Murat Abalı tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey; zincir marketlerde gün aşırı yapılan zamların toplumsal ve ekonomik huzurumuza tahammülsüzlük olduğu, bu konuda Ticaret Bakanlığımızın fırsatçıların üzerine kararlılıkla gideceğinden, keyfi ve hatta sinsi bir plan dahilinde fiyat etiketlerini şişirenlerden adli ve idari manada hesap soracağından kuşku duymadığını,vatandaşlarımızın kesesine dokunan kim olursa olsun karşısında olduğunu,sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğini, milletimizin sırtına zam kamburu yerleştirmek isteyenlerin her yerde Milliyetçi Hareket Partisini ve gönüldaşlarını karşılarında bulacaklarını, bu açgözlülere müsamaha gösterilmeyeceğini, ekmeğimizden çalan, sofralarımızın tadını kaçıran, mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa iki yakasından tutmanın devletimizin asli vazifesi olduğu ve bu vazifenin de bihakkın yerine getirileceğini dile getirmiştir.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin devlet ve millet sevdasıyla yaptığı bu konuşma bir kısım zincir market sahiplerini rahatsız etmiş ve bu sömürgeci zihniyetli güruh kendi küçük çap ve hadlerinde cevap vermişlerdir.

Be hadsizler siz kimsiniz ki devletin sahibi olduğunuzu iddia edersiniz, be densizler siz kimsiniz ki bu dualı hareketi ve etki alanını görmezden gelirsiniz. Milliyetçi Ülkücü Hareket devlet ve millet için yıllardır verdiği mücadele ile bedel ödemişlerin bir arada olduğu gönül hareketidir. Karşılığı akılla izah edilemez. Bire ahlak yoksunları bir değil bin tane market üzerinden yumurta yoğurt satarak bir tarif yapsanız bizim ödediğimiz bedelin zekatı olamazsınız.

An itibariyle Milliyetçi Hareket Partisini ve ona gönül vermiş milyonlarca gönüldaşını karşınıza alarak devleti ve milleti karşınıza aldınız. Size verebileceğim en iyi tavsiye raflarınızda bulunan un, yağ ve şekerden güzel bir helva yapmanız ve bunu kendi namınıza yemeniz. Bu vesile ile hadsiz ve akıl yoksunu açıklamalarınız karşında her türlü demokratik ve hukuk platformunda size en sert cevabı vereceğimizi bildirmek isterim. Bunun ilk adımı olarak 03/12/2022 tarihli Yönetim Kurulu toplantımızda tüm yöneticilerimizin ortak istişaresi ile BİM zincir marketlerinden Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı olarak alışveriş yapmayacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz. Unutulmasın ki bu devletin gerçek sahibi millet, milletin özüde Milliyetçi Harekettir.

Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Bu Harekete Hizmet Edene 🇹🇷

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!