MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ten CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Tepki
Gündem 71 Editörü • 4 Aralık 2022 21:35
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ten CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Tepki

Cumhuriyet Halk Partisinin açıkladığı “vizyon belgesinin” Türkiye’ye çizeceği bir gelecek olmadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Türkiye’de ekonomist kalmamış gibi yurtdışından ithal, devşirme ekonomistlerle mi Türkiye’ye vizyon çiziyorsunuz?” diyerek tepkisini dile getirdi.

ÜLKEMİZİ UZAKTAN YÖNETTİRMENİN PROVASINI YAPIYORLAR

2023 yılında yapılacak olan seçimleri kazanıp Türkiye’nin ikinci yüz yılında ülke ekonomisini teslim etmeyi hedefledikleri kişinin, tenezzül edip Türkiye’deki toplantıya katılmadığını ve görüntülü bağlantı yöntemiyle toplantıya iştirak ettiğini vurgulayan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Ne yazık ki bunlar güzel ülkemizi, toplantılarında olduğu gibi uzaktan yönettirmenin provasını yapıyorlar,” diye konuştu.

ATATÜRK DİYOR Kİ…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yedi düvele meydan okuyup milli devleti, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran CHP’nin bugünkü halinin içler acısı olduğunu kaydeden MHP’li Öztürk, Atatürk’ün, “…Bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!” sözünü hatırlattı.

6. FİLO, DANIŞMANLAR ORDUSU OLARAK CHP’NİN EN ÜST YÖNETİMİNDE

Her fırsatta sosyal demokratlık ve millilik iddiasıyla Türk Milletinin gözünü boyamaya çalışan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı bileşenlerinin son zamanlarda sürekli ABD güdümlü çalışmalar ortaya koyduklarını ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, “Tam Bağımsız Türkiye…”, “6. Filo Defol” sloganlarıyla 70’li yıllarda ABD’ye kafa tutan kimi solcuların, CHP’nin bugünkü durumuna sessiz kalmalarının manidar olduğunu söyledi. Öztürk, “O zamanki 6. Filo, bugün danışmanlar ordusu olarak CHP’nin en üst yönetim kademesinde yer alıyorlar!” dedi.

BİDEN’IN HAMLELERİ BİR BİR ORTAYA ÇIKIYOR

CHP’nin, sosyal demokrasiden neo-liberalizme evirilmesinin hiç de şaşırtıcı olmadığına vurgu yapan MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Göreve geldiği gün Cumhur İttifakının yıkılması için destekledikleri gayri millî yapıların, FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin ve bunların gerçekleştirdiği eylem ve kalkışmaların işe yaramaması sebebiyle, Cumhur İttifakını yıkabilmek için tüm muhalif güçleri destekleyeceklerini açıklayan ABD Başkanı Biden’ın hamleleri bir bir ortaya çıkıyor,” şeklinde konuştu.

YERLİ VE MİLLÎ DÜŞÜNCE YAPISINA SAHİP SAMİMİ SOLCULAR DA BU DURUMDAN RAHATSIZ

Bu durumun, bugüne kadar CHP’yi destekleyen, ancak yerli ve millî düşünce yapısına sahip samimi solcular arasında da büyük rahatsızlık yarattığın altını çizen MHP’li Öztürk, “Türk Milleti, kurulan oyunu görmektedir ve bu oyunu da bozacak ferasete sahiptir. Türk Milletinin âli menfaatlerini baş tacı eden Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, Türk Milletinin de desteğini her daim alacak ve 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine daha emin adımlarla ilerleyecektir,” diyerek sözlerini tamamladı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi 

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!