MHP, Kırıkkale’de Yaklaşık 1000 Kişiyle Seçim Startını Verdi
Gündem 71 Editörü • 22 Ocak 2023 22:36
MHP, Kırıkkale’de Yaklaşık 1000 Kişiyle Seçim Startını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün katılımlarıyla Kırıkkale MHP İl Başkanlığı seçim startını yaklaşık 1000’e yakın coşkulu bir kalabalık içerisinde bugün verdi.

Birlik ve beraberliğin öne çıktığı büyük buluşmada, 2023 seçimleri için çalınmadık kapı bırakılmayacağı sözü verildi.

Toplantıya MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün yanı sıra İl Başkanı Av. Murat Abalı, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl ve İlçe Teşkilatları, Aile Kadın ve Engelliler Komisyonu Başkanlığı ve üyeleri, Ülkü Ocakları Teşkilatı, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalar, TÜRKAV ve MHP’ye gönül vermiş çok sayıda Kırıkkaleli katıldı.

TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİNE VEFA DUYANLAR KAZANACAK

MHP’nin Kırıkkale Ey Park’ta gerçekleşen kahvaltılı hazırlık toplantısında, yaklaşık 1000’e yakın katılımın gözlemlendiği yoğun kalabalığa seslenen MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; “Bugün burada bu güçlü birliktelik ile birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Kırıkkale hazırlık toplantısında dâhi böyle bir kalabalığa şahit olmamıştır. Bize göre bugün bu salona teşrif eden Siz Saygıdeğer hemşehrilerimiz; Türkiye ve Türk milletine vefa ve sadakatle bağlı, Türkiye’nin bugünden daha güçlü ve zengin olmasını isteyen, başı dik alnı açık, iman dolu yüreklerdir. Sefalar getirdiniz.” diyerek, MHP’nin Kırıkkale’den sesini tüm Türkiye’nin duyacağına inandığını söyledi.

MHP KIRIKKALE’DE SEÇİM STARTI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE VERİLDİ

Milletvekili Av. Halil Öztürk konuşmasının devamında; “15 Ocak’ta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri startını vermiş, bu doğrultuda lazım gelen ne varsa yapacağımızı cümle âleme duyurmuştur. Bugün bizler de sizlerin bu güçlü katılımınızla desteklediğiniz toplantımızda bugünden itibaren Kırıkkale’den seçim startını veriyoruz. Burada bulunan samimi ve ülkücü yürekler, Partimizin seçim hedeflerine ulaşabilmesi için verilecek her görevi, gecesini gündüzüne katarak yerine getireceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NET

Milletvekili Öztürk; “Genel Başkanımızın gösterdiği hedefler doğrultusunda; ilk olarak Cumhurbaşkanlığı adayımız mevcut Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı açık ara seçtirmek. İkincisi olarak da TBMM’de Cumhur İttifakı partilerinin nitelikli çoğunluğu kazanması, elde etmesidir. Bu bağlamda MHP’nin TBMM’de güçlü bir temsil oranı yakalaması için Kırıkkale’de bugünden itibaren seçim akşamına kadar amasız, fakatsız, yorulmadan, usanmadan koşturacağız, mücadelemizi göstereceğiz. Bugünkü hazırlık toplantımız bile bir miting havasında geçiyorsa, Kırıkkale’nin tercihi bugünden hasıl olmuştur. Yüce Rabbim bizleri çıktığımız bu kutlu yolda muvafak eylesin, başarılı kılsın, hepimizin yüzünü güldürsün. Katılımınız, coşkunuz, ,mücadele azminiz ve MHP’yi Kırıkkale’de zaferle taçlandıracağınız için hepinize ayrı ayrı şimdiden teşekkür ediyorum. Seçim akşamı Kırıkkale’de Adayımızı ve MHP’ye güçlü bir şekilde destek çıkacaktır. Kırıkkale Milli’dir, Kırıkkale İman Doludur, Kırıkkale Samimiyetten ve Yerliden yanadır” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!