MHP’li Öztürk Kırıkkale’nin İçme Suyunu Sordu
Gündem 71 Editörü • 17 Aralık 2019 13:22
MHP’li Öztürk Kırıkkale’nin İçme Suyunu Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; TBMM’de Sağlık Bakanına yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle, Kırıkkale’nin içme suyunun kalitesi hakkında yazılı soru önergesi verdi.

Önergesi hakkında bir açıklama yapan MHP’li Öztürk; “ Kırıkkale Milletvekili olarak TBMM’de bir yandan 2020 Yılı Merkezi Yönetim bütçesi görüşmelerini sürdürüyor, bir yandan da Kırıkkalemizin sorunlarını takip etmeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda Kırıkkale’de hemşehrilerimizin içme suyunun kalitesi ve hijyeni de ön plana çıkmaktadır. TBMM’de bu konu hakkında Sağlık Bakanı’nın yazılı olarak cevap vermesi isteğiyle yazılı soru önergesi vermiş bulunuyorum. Amacımız Kırıkkale’de Bakanlığın hıfzıssıhha enstitüleri vasıtasıyla denetlemiş olduğu içme suyu kalitesini öğrenmek ve alınması gereken tedbirleri bugünden alabilmektir. Bakanlığın yazılı önergemize cevabını bekliyoruz, geldiğinde hemşehrilerimle bunu paylaşacağım. Eğer olumsuz bir durum söz konusu olursa, bunun da çözümlenmesi adına hem TBMM, hem de Bakanlıklar nezdinde girişimlerimizi sürdüreceğiz.” diyerek, Kırıkkale’nin her alanda çözüm bekleyen sorunları çözümleninceye kadar, gece gündüz demeden mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!