MHP’li Öztürk Okulların Depreme Karşı Dayanıklılığını Sordu
Gündem 71 Editörü • 23 Aralık 2019 10:47
MHP’li Öztürk Okulların Depreme Karşı Dayanıklılığını Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; TBMM’de Kırıkkale’deki okulların depreme dayanıklılığını ve bu konuda tespit çalışması yapılıp yapılmadığın Milli Eğitim Bakanı’na yazılı olarak sordu.

Konu hakkında TBMM’de bir açıklama yapan MHP’li Öztürk; “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Türkiye’nin deprem risk haritasını güncellemiş ve bu kapsamda Kırıkkale’nin birinci derece deprem bölgesinde yer aldığı açıklanmıştır. Bu yüzden deprem önceliği olan Kırıkkalemiz’deki okulların depreme dayanıklılığı da çok büyük önem arz etmektedir.” dedi.

OKULLARIMIZ DEPREM RİSKİ ALTINDA MI?

Açıklamasında yazılı soru önergesi hakkında da bilgi veren milletvekili Öztürk; “Millî Eğitim Bakanı’na TBMM’de vermiş olduğum yazılı soru önergemle; Kırıkkalemiz’deki okullarımıza deprem dayanıklılık testi yapılıp yapılmadığını, yapıldıysa kaç okulumuzun riskli, yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu, kaç okulumuza güçlendirme inşaatı yapılması gerektiğini sordum.

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımız ve gençlerimizin hayatı; her ana baba gibi bizler için de çok önemlidir. Okula gönderdiğimiz çocuklarımızın güven içinde eğitim-öğrenim görebilmeleri bu yüzden çok önemlidir.

Doğal afetlere maruz kalmadan gerekli tedbirleri alabilirsek, o zaman can ve mal kaybımız olmayacaktır.” diyerek, Bakanlığın kendisine vereceği cevaplara göre, okullarımızda güvenli bir şekilde eğitim-öğrenim görülmesi için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

İşte o yazılı soru önergesi:

halili-ozturk-kirikkale-okullar-depreme-dayanikli-mi-soru-onergesi MHP’li Öztürk Okulların Depreme Karşı Dayanıklılığını Sordu

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!