MHP’li Öztürk’ten Hemşehrilerine 2 Yıllık Muhasebe
Gündem 71 Editörü • 24 Haziran 2020 13:31
MHP’li Öztürk’ten Hemşehrilerine 2 Yıllık Muhasebe

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; Kırıkkale Milletvekili seçilmesinin ikinci yılı olması nedeniyle; hemşehrilerine duyduğu sorumluluk çerçevesinde, iki yıl içerisinde yaptıklarının muhasebesini paylaştı.

KIRIKKALE SAHİPSİZ KALMAYACAK DEDİK, SAHİPSİZ BIRAKMADIK

TBMM’de 2 yıl içerisinde 77 kez konuşma yaptığını dile getiren MHP’li Öztürk, bu konuşmaların çoğunda Kırıkkale ve sorunlarına yönelik çözüm taleplerinin yer aldığını savundu. Konuyla ilgili TBMM’de yaptığı açıklamada Öztürk; “24 Haziran 2018’den bu yana TBMM’de Kırıkkale ile kalktık, Kırıkkale ile oturduk. Çünkü dertliyiz, derdimiz Kırıkkale! Çocukluğumuzdan bu yana Kırıkkale’nin her yerini sokak sokak, semt semt biliriz. Nerede ne eksik var, bunları hep gözlemlemişizdir. Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili olarak; gücümüz yettiğince alt yapı yatırımlarından tutun da, ulaşıma, enerji yatırımlarından yeni istihdam yaratacak projelere kadar Kırıkkale’nin hak ettiği payı alması için çaba gösteriyoruz. Son iki yılda 80’in üzerinde kanun teklifimiz ile hemşehrilerimizin günlük hayatlarına kolaylıklar getirecek yasal düzenleme teklifimizi TBMM Başkanlığına sunarken, yüze yakın yazılı soru önergemizle de, Kırıkkale’nin sorunlarına çözüm bulmanın gayreti içinde olduk.” dedi.

ÖNCEDEN KIRKLARELİ İLE KARIŞTIRILAN KIRIKKALE’Yİ ARTIK HERKES KIRIKKALE BİLİYOR

Milletvekili olmak için yola çıktığında ‘Bundan sonra Kırıkkale sahipsiz kalmayacak, artık Orta Anadolu’nun unutulmuş şehri olmayacak, Kırıkkale Yetim ve Öksüz değildir’ iddiasını tüm Kırıkkale’nin bildiğini ifade eden milletvekili Öztürk açıklamasını şöyle sürdürdü: “İki yılda gerek TBMM’de, gerekse katıldığımız televizyon programlarında ülke meseleleri dışında, sürekli Kırıkkale’ye ve sorunlarına değindik. Kırıkkale’nin ihtiyaçlarını gidermek için Ankara’da kapısını çalmadığımız Bakanlık, kamu kuruluşu neredeyse kalmadı. Çoğunun kapısını defalarca, günlerce aşındırdık. Bu Kırıkkale sevdamız, mücadelemiz öyle bir hâl aldı ki; daha önce Kırıkkale deyince Kırklareli ile karıştırılan memleketimiz, artık karıştırılmadan Kırıkkale olarak bilinmektedir. Diğer taraftan belediyelerimizin de ihtiyaç duyduğu araç-gereç, alt yapı, maddî imkân, yatırımlarına destek gibi konularda da üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda MHP’li belediyelerin gözle görünür bir şekilde hem yatırımları, hem de makina-araç parkı genişlemektedir. Herşey Kırıkkalemiz’in daha güzel yarınları için” diyerek, Kırıkkale’nin makûs talihini değiştireceklerini söyledi.

BİZİM GIDAMIZ, MOTİVASYONUMUZ KIRIKKALE

Daima ‘bugün Kırıkkale için ne yaptın’ diye kendini muhasebeye çektiğini dile getiren MHP’li Öztürk; “Milletvekili olarak iki yıl içinde kamuoyuna yaptığımız çok sayıda açıklamamızın özü yine Kırıkkale’nin sorunları olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Nitekim iki yıl öncesine kadar Kırıkkale’nin kamu yatırımlarındaki düşen payı, verilen mücadele sonucunda son iki yılda özellikle de bu yıl yükselmiştir. İddia ettiğimiz üzere; Kırıkkale Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı, örnek şehri olması için sadece teşvike, desteğe ihtiyacı vardır. Kırıkkale’nin yetişmiş insan gücü, yüksek girişimcilik ruhu, atılım yapacak potansiyele fazlasıyla hazırdır.” dedi.
Ayrıca iki yıllık Milletvekilliği sürecinde kendisine doğrudan ulaşanlar haricinde TBMM’deki bürosuna toplam 10.042 talep ulaştığını, bu taleplerin çözüme ulaşması noktasında kuyumcu titizliği ile gereken çabayı gösterdiğini ve çoğunu olumlu sonuçlandırdığını ifade eden Öztürk; “İnanın sorunlara çözüm üretebildiğim noktada ben de, talep sahibi hemşehrim kadar belki de daha fazla mutlu oluyor ve huzur buluyorum “dedi.

BANA VEKâLET VERENLERE HESAP VERMEK BOYNUMUN BORCU

Açıklamasında; Milliyetçi Hareket Partisi’nin şeffaf, sorumlu, paylaşımcı ve ortak akılla yürüttüğü siyaset anlayışına da değinen Öztürk; “Hemşehrilerimiz bize vekâletlerini vererek, Ankara’ya gönderdiler. Son iki yıldır Kırıkkaleliler’in Ankara’da TBMM’de büroları, adeta şubeleri var. Hatta artık Ankara’ya gitmelerine dâhi gerek kalmadan, bizlerin Kırıkkale merkez ve ilçe ilçe düzenlediğimiz vatandaşımızla buluşma günlerinde, hemşehrilerimizin sorunlarını yerine çözmeye gayret gösteriyoruz. Hemşehrilerimizin 24 Haziran 2018’de bize gösterdiği teveccühü, verdikleri destek ve vekâletin her daim sorumluluğunu taşıyoruz. Bu bakımdan Ankara’da, TBMM’de ve de Kırıkkale’de yaptığımız çalışmaları, dönem dönem onlarla paylaşmayı en büyük ödevimiz olarak görüyoruz. Sorumlu siyaset anlayışımız da bunu gerektirmektedir.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!