Minik Eller Kırıkkale’den Van’a Yardım Taşıdı
Gündem 71 Editörü • 18 Şubat 2020 11:26
Minik Eller Kırıkkale’den Van’a Yardım Taşıdı

Kırıkkale’de ilkokul öğrencileri başlatmış oldukları kardeş okul projesi kapsamında Van’daki bir ilkokula 14 koli kırtasiye yardımında bulundu.

Kırıkkale merkez Yunus Emre İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Osman Duran koordinatörlüğünde ve bir grup öğrenci tarafından “Haydi Sende Uzat Elini Projesi” kapsamında Van’ın Muradiye ilçesi Uluşar Zincirli İlkokulu’na ulaştırmak amacıyla kırtasiye yardımı toplandı. Yardım kampanyasına, öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve veliler de destek verdi.

Toplanan kırtasiye malzemeleri öğrenciler tarafından kolilere yerleştirerek hazır hale getirildi. Koliler daha sonra Uluşar Zincirli İlkokulu’na ulaştırmak amacıyla bir araca yüklendi. Malzemeleri minik elleriyle kolilere bir bir yerleştiren öğrenciler, projeden büyük mutluluk yaşadıklarını belirtiler.

Okul Müdürü Mustafa Özbek yaptığı açıklamada, “Projemizdeki amacımız, çocuklarımızın yardımseverlik bilinci, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi ve paylaşımıydı. Amacımıza ulaştık. Gördüğünüz gibi 14 koliye yakın malzeme topladık. Göndereceğimiz okulumuzun 3-4 senelik kırtasiye ihtiyacını karşılamış olduk. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Proje sorumlusu öğretmen Osman Duran ise “Haydi Sende Uzat Elini Projesi” kapsamında kardeş okulumuza kırtasiye yardımında bulunduk. Bu kampanyanın koordinatör öğretmeni olarak görev yapıyorum. Okulumuzdan Van ili Muradiye ilçesi Uluşar Zincirli İlkokulu’ndaki öğrenci kardeşlerimize, yavrularımıza kırtasiye yardımında bulunduk. Bu projede tüm velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz birlikte çalıştık” ifadelerini kullandı.

Projede görev alan öğrencilerden 3. sınıf öğrencisi Şeyma Öktem de, “Okulumuzun başlatmış olduğu kardeş okul projesinde okulumuzun öğrencileri, öğretmenleri, velilerimiz ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah kardeş okulumuza gönderdiğimiz kırtasiye malzemeleri onların işine yarar. Kardeş okulumuza gönderdiğimiz kırtasiye malzemeleri için ve onlara yardım ettiğim için çok mutluyum.” diye konuştu.

kirikkale-van-yardim-1 Minik Eller Kırıkkale'den Van'a Yardım Taşıdı kirikkale-van-yardim-2 Minik Eller Kırıkkale'den Van'a Yardım Taşıdı

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!