MKE A.Ş. Şahlanıyor Birileri Rahatsız Oluyor
Gündem 71 Editörü • 18 Haziran 2022 20:31
MKE A.Ş. Şahlanıyor Birileri Rahatsız Oluyor

MKE Dünya markası oluyor, Yönetim takdiri hak ediyor.

Türkiye’nin Savunma Sanayii markası, Kırıkkale’nin de bugünlere gelmesinde büyük payı olan MKE, Anonim Şirket olduktan sonra da umut olmaya ve gelecek vaat etmeye devam ediyor. Anonim Şirket olduktan sonra da aynı konumunu devam ettiren MKE A.Ş., istihdam kapısı olmayı sürdürüyor. Şirketleştikten sonra yatırımlara yönelik önemli adımlar atıyor. Şu ana kadar atılan adımlar olumlu karşılık buldu ve bulmaya da devam ediyor. Kurumun gerek yatırım ve gerekse istihdama yönelik çalışmaları ve yaşanan gelişmeler şeffaf bir şekilde yürütülüyor. Genel Müdürlük bu konuda en başta Kırıkkale kamuoyu olmak üzere gelişmeleri ülke genelinde basın ve sosyal medya aracılığıyla paylaşıyor.

YAPILAMAYANI YAPIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapılamayanı yapın direktifi ile kurum, son iki yılda baruttan tüfeğe, obüsten deniz topuna 484 adet ürün üretir hale gelirken, ayrıca ihtiyaçlara göre halihazırda 112 ana AR-GE projesinede devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da kurum yönetimine yaptıkları çalışmalar ile ilgili verdiği destek gözlerden kaçmıyor.

CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yapılan ve 37 ülkenin katıldığı EFES2022 tatbikatında ürettiği ürünlerle Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katan MKE A.Ş. diğer katılımcı ülkelerinde takdirini topladı. Burada bulunan MKE A.Ş. standını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan başarılı çalışmalar ile ilgili Genel Müdür Yasin Akdere’den bilgi alarak kendisini bizzat tebrik etti.

ÇALIŞANA ÖNEM VERİYOR

MKE Anonim Şirketi yapılan kanun değişikliği ile birlikte kurumda çalışan personelinin hem ekonomik yapısında iyileştirmeler yaparken, bir yandan da çalışanlarının moral motivasyonunu artırmak, şirket içerisinde tüm lokasyonların bir araya gelerek kaynaşması, takım ruhunun ve verimliliğin artmasını amaçlayarak daha önce yapılmayanları yapıp, çeşitli etkinlikler düzenliyor.

BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR

Şirketleşme yolunda ilk başta gösterilen tepkiler, yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde kırılmış durumda, siyasilerin ve hükümetin de desteği ile MKE ile ilgili yaratılmaya çalışılan olumsuz algılar kırılmış gibi görünüyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyen ve Kırıkkale başta olmak üzere ülke genelinde Savunma Sanayine yönelik katkıları bakımından önemli bir konuma sahip olan MKE A.Ş. yönetiminden çalışanına kadar takdiri hak ediyor. Buna rağmen birileri kurum ile hiç alakası olmayan veya kulaktan duyma bilgiler ile karalama kampanyaları yapmaya devam ediyor. Şirket yönetimi ve çalışanları ise kısa sürede yakalanan başarılar ile bu tür kampanyalara en güzel cevabı veriyor.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!