MKE A.Ş. ‘Spor Festivali’ Etkinliği Kırıkkale’de Düzenlendi
Gündem 71 Editörü • 4 Eylül 2022 00:58
MKE A.Ş. ‘Spor Festivali’ Etkinliği Kırıkkale’de Düzenlendi

MKE A.Ş. tarafından personelin kaynaşması ve şirket aidiyetinin artırılması amacıyla Kırıkkale’de “Spor Festivali” etkinliği düzenlendi.

MKE A.Ş Genel Müdürü Yasin Akdere etkinlikte yaptığı konuşmada; Çok güzel bir günde bir aradayız. Büyük bir maceranın, büyük bir savaşın, büyük bir gayretin içerisindeyiz. İnanın ki gerçekten sizlerle beraber, sizlerle derken Makine Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi’nde çalışan birebir arkadaşlarımı demiyorum. Çünkü cefakar aileleriniz, evlatlarınız, anneleriniz, babalarınızın duası olmasa bu son zamanda yakaladığımız başarıların hiçbirini elde etmek mümkün değildi. Sizler ve ailelerinizin destekleriyle Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğu daha da ileriye götürebilmek için büyük işlere imza atmaya devam ediyor. O anlamda çıktığımız bu serüvende üç senedir sizlerle beraberim. İki hafta sonra üç senemi doldurmuş olacağım. Üç sene içerisinde ve ondan önceki zaman diliminde desteklerini her zaman hissettiğim beni beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan her konuda A’dan Z’ye desteklerini bana gösteren her şekilde arkamızda gerektiğinde önümüzde olan değerli bakan yardımcımız, yönetim kurulu başkanımız sayın Muhsin Dere beyefendiye de çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki var, iyi ki bizimle. Bir kaç ay önce aile günü dedik. Çünkü çok büyük bir aileyiz. O gün de gördük. On binleri aşan bir aile olarak bir araya geldik. Sevgimizi, lokmamızı, suyumuzu paylaştık. Bugün de lütfettiniz. Dedi ki kendi içimizde paylaşalım. rekabetçiliği öğrenelim. Ama her zaman fair play ile ilgili bütün çalışmalarımızı yapalım ve ileriye gidelim. Bunu tekrar bugün futbol, voleybolda gösterdiniz. Birçok çalışma arkadaşım takım halinde bu yarışta bulundu. Sayın Bakanıma bu organizasyona arz ettiğimde Yasin muhakkak yapmalıyız. Her şekilde destekçinizim. Bu yolu gidin talimatlarını vermişti. Bugün burada bizi yalnız bırakmadı. Ödül töreninde sizleri de aramızda görmek istiyoruz sayın bakanım dedim. Bugün çok değerli vaktini bize ayırdı normalde başka programları vardı ama Makine Kimya benim için her şeyden çok özel ben sizinle beraber olacağım dedi. Şu anda bizimle.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ise; “Bakan yardımcılığına başlayalı beşinci yılım oldu. Dört yıldır da Makine Kimya’yla önce Kit’ken sonra A.Ş.’ye geçiş sürecinde kardeşlerimle beraber olduk. Yasin beyle birlikte de üçüncü yılımızı doldurduk. El ele verdik. İnşallah Makine Kimya hem Kırıkkale’de hem Ankara’da hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı da bu huzur ortamına bağlı. Milli Savunma Bakanlığı ve ordumuz olarak MKE AŞ’den çok şey bekliyoruz. MKE AŞ 1453’e dayanan tarihi ile bu ülkenin lokomotiflerinden birisi. İnşallah bu başarıları artarak devam edecek. Son 2 yıldaki başarılarını görüyoruz. Bundan sonra uluslararası alandaki başarılarını, ihracattaki, personel istihdamındaki katkılarını göreceğiz. İnşallah el ele hep birlikte daha nice büyük başarılara diyorum.” şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Dere ve MKE A.Ş Genel Müdürü Yasin Akdere, konuşmasının ardından kurum içerisindeki müdürlükler arasında düzenlenen futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi maçlarında birinci olan takım ve personele ödüllerini takdim etti.

Etkinliğe Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, MKE A.Ş Genel Müdürü Yasin Akdere, Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Nihat Zengin, MKE A.Ş Genel Müdür Yardımcıları, MKE A.Ş Fabrika Müdürleri, MKE A.Ş işyerlerinde çalışanlar aileleri birlikte katıldılar.

Etkinlikte, Keskinli Taşan Kardeşler ve Türk pop müziği sanatçısı Demet Akalın da konser verdi.

mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-01 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-02 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-06 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-04 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-03 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-05 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-07 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-08 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-09 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi
mke-as-spor-festivali-etkinligi-kirikkale-10 MKE A.Ş. 'Spor Festivali' Etkinliği Kırıkkale'de Düzenlendi

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!