MKE, Ürünleri İle IDEF23’e Damga Vurdu
Gündem 71 Editörü • 29 Temmuz 2023 20:42
MKE, Ürünleri İle IDEF23’e Damga Vurdu

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF23’e Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) ürünleri ile fuara katılanların büyük ilgisini gördü.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF23 geçtiğimiz gün İstanbul’da tamamlandı. 650 yerli, 850 yabancı firma katıldığı fuarda Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), Koç Savunma ve TÜBİTAK SAGE tarafından kendi öz kaynaklarıyla başlatılan Uça Projesi ve Koç Savunma, Makine Kimya Endüstri (MKE) ve TÜBİTAK- SAGE iş birliğinde geliştirilen ‘Türkiye’nin ilk yerli ve milli akıllı deniz dip mayını’ (MALAMAN) büyük ilgi çekti.

Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), 16’ncı kez düzenlenen Uluslararası Savunm

MKE tarafından anlaşmalara ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

“Millî Savunma Bakanlığımıza bağlı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında, Hisar sınıfı açık deniz karakol gemilerinde kullanılmak üzere şirketimiz tarafından üretilen 76/62 mm Milli Deniz Topunun tedarikine yönelik sözleşme imzalandı.

Şirketimiz ile İspanya’da yerleşik EM&E firması arasında geniş kapsamlı iş birliği ve Ar-Ge protokolü imzalanmıştır.

MKE ile Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanlığı Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyi arasında iş birliği protokolü imzalanmıştır. Protokol kapsamında kardeş iki kuruluşun kapasite ve kabiliyetlerinin belirlenmesi, iki ülke ihtiyaçlarının müşterek değerlendirilerek kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve tecrübe paylaşımlarının yapılması ve ihtiyaç duyulacak ürünlerin karşılıklı tedariki konularında mutabık kalınmıştır.

Şirketimiz ile Asisguard arasında imzalanan stratejik iş birliği protokolü ile iki şirketin sahip olduğu kabiliyetler göz önünde bulundurularak çeşitli projeler üzerinde müşterek hareket edilecektir.”

gudnem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!