MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere Göreve Başladı
Gündem 71 Editörü • 26 Eylül 2019 12:06
MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı Makamının 21 Eylül 2019 tarih ve 331 sayılı kararı ile MKE Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine atanan Yasin Akdere göreve başladı.

Genel Müdür Sayın Yasin AKDERE’ nin MKE personeline hitaplı bir mesaj yayımlayarak şu ifadelere yer verdi; “Değerli mesai arkadaşlarım; Cumhurbaşkanlığı Makamının 21 Eylül 2019 tarih ve 331 sayılı kararı ile MKE Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne atanmış bulunmaktayım.

Köklü geçmişe sahip bir Kuruma atanmanın benim için bir gurur kaynağı olmasının yanı sıra bana büyük bir sorumluluk yüklediğinin de farkında olarak görevime başlıyorum.

Bilindiği üzere Kurumumuz tarihi kökleri itibariyle 566, MKE unvanıyla da 69 yıldır devlet ve milletimize var gücüyle hizmet etmektedir. Geçmişte başta ülkemiz savunma sanayi olmak üzere, ülke sanayisinin gelişmesinde öncü olarak önemli sektörlerde ilklere ve önemli başarılara imza atmış olan MKE Kurumu, günümüzde yüzde yüz yerli ve milli olarak özgün tasarımlı ürünleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçlerimizin ihtiyaçlarını başarıyla karşılamaya, sonuç olarak gücüne güç katmaya devam etmektedir.

MKE Kurumu; hafif silah, ağır silah, patlayıcı ve yeni nesil mühimmat çeşitliliğini arttırarak sadece ülkemiz değil dünya savunma sanayi piyasalarında da dikkat çekici ürünlerle mevcudiyetini sürdürmektedir.

Değerli arkadaşlarım; ülkemizin stratejik konumu, dünyadaki siyasi, ekonomik gelişmeler ve bunların ülkemiz ve bölgemize olan yansımaları da göz önüne alındığında ülkemiz savunma sanayinin daha güçlü, bağımsız ve hızlı bir şekilde gelişmesi zorunluluk arz etmektedir. Bu çerçevede Kurumumuzu tüm bilgi ve deneyimleriyle başta Türkiye’nin 2023 ve daha uzak hedeflerine, çağın teknolojik gelişmelerine paralel olarak taşımak temel çalışma amacımız olmalıdır.

Savunma Sanayimiz ve dolayısıyla TSK için vazgeçilmez bir Kurum olma niteliğini taşıyan MKE Kurumu için; hayati önem taşıyan AR-GE ve teknoloji yatırımlarına ivme kazandırarak Kurumumuza yansımalarını göreceğimiz, bunun yanı sıra savunma sanayindeki ihracat payımızı hızla artırarak ürünlerimizi dünya piyasalarında daha da tanınır hale getireceğimiz bir çalışma anlayışı hedeflemekteyiz.

Sizlerin özverili çalışmalarıyla bugünlere ulaşmış olan MKE Kurumunu güvenle geleceğe taşımak için bundan böyle hep beraber daha verimli, disiplinli ve üretken bir anlayışla çalışacağımıza inancım tamdır. Aranızda olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirerek sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!