MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; “MKE Özelleşmeyecek, AR-GE ve Teknolojik Akıllı Mühimmatlarla İyileştirilecek”
Gündem 71 Editörü • 19 Aralık 2019 22:40
MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; “MKE Özelleşmeyecek, AR-GE ve Teknolojik Akıllı Mühimmatlarla İyileştirilecek”

MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere, MKE Kıırkkale Sosyal Tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi.

MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere düzenlediği basın toplantısında, MKE Kurumu’nun ileriye yönelik faaliyetleri ve çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı.

Akdere yaptığı basın açıklamasından satır başları şöyle; “AR-GE Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri kurumumuzun en önemli ayağı. Bununla ilgili, Tapa AR-GE merkezimizi Kırıkkale’mizde çok yeni bir revizyon olan yeni bir platform ve sorumlulukla Türkiye Tapa üretim haritasını hazırladık. Akıllı mühimmatlara da ihtiyacımız var günümüzün en önemli konu başlıklarından birisi. Bu yönde de çalışmalarımızı belirlemiş bulunmaktayız. ”

“Geri dönüşüm otoritesi olacağız, bununla ilgili çalışma arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Durduğumuz yerde durmamamız lazım. MKE Kurumunu gerçekten hak ettiği öneme, hak ettiği yere gelebilmesi için bazı taşları yerinden oynatmamız lazım. Özel sektörden geliyorum ve en çok merak edilen konulardan biri özel sektörden geldi MKE’yi özelleştirecek mi? Öyle bir şey yok.”

“Değerli bakanımız Hulusi Akar, geçtiğimiz iki hafta önce bütçe komisyon toplantısında bu konunun altını çizdi. Arkadaşlar MKE Kurumu özelleşmeyecek ama özel sektör mantığıyla çalışacak. Özel sektör mantığı ile çalışmak nedir? Benim çalışma arkadaşlarımın ve sizlerin aklında soru işareti kaldı. Bunu geçen hafta kendi içimizde yaptığımız gibi bundan sonra da periyodik şekilde çalışma arkadaşlarımla direk iletişim modeliyle sürekli yapacağımız toplantılarımız olacak. Ne yaptık, nereye geldik, neyi hedefledik, nereye ilerledik bunları arkadaşlarımızla tartışacağız. Onlardan geri dönüşüm alıp kendi fikirlerini soracağız. Çalışanlarımızın her biri çok önemli.”

“Yapmamız gereken çok şey var, sizlerin de bizi desteklemesi gereken çok nokta var. Bizlerin yanında olmasını istediğimiz çok nokta var. 5 ana başlıkta bunları inceleme fırsatımız oldu. Kurumsal yapımız, üretim yapımız, yeni teknolojiler, ticari yapımız ve insan kaynaklarımız.”

MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; MKE Kurumunun iyileştirmeler sonucunda güçlü yönetilen, hızlı karar alan, teknolojik dönüşümünü tamamlamış, Milli ve yenilikçi üretim, rekabetçi ve müşteri odaklı, yüksek kararlılığa ve verimliliğe sahip, etkin kriz yönetimine kabiliyetine sahip ve küresel bir marka anlayışına tamamen kavuşacağını bildirdi.

mkek-genel-muduru-yasin-akdere-basin-toplantisi-2 MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; "MKE Özelleşmeyecek, AR-GE ve Teknolojik Akıllı Mühimmatlarla İyileştirilecek" mkek-genel-muduru-yasin-akdere-basin-toplantisi-3 MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; "MKE Özelleşmeyecek, AR-GE ve Teknolojik Akıllı Mühimmatlarla İyileştirilecek" mkek-genel-muduru-yasin-akdere-basin-toplantisi-5 MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere; "MKE Özelleşmeyecek, AR-GE ve Teknolojik Akıllı Mühimmatlarla İyileştirilecek"

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!