MKEK’den Kırıkkale’de İhtiyaç Sahibi Öğrencilere 1200 Adet Tablet
Gündem 71 Editörü • 7 Ocak 2021 16:58
MKEK’den Kırıkkale’de İhtiyaç Sahibi Öğrencilere 1200 Adet Tablet

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Kırıkkale’de “Eğitime Engel Yok Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere 1200 tablet desteği yaptı.

Kırıkkale’de yapılan tablet teslim programında bir konuşma yapan Vali Yunus Sezer; “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) süreci bütün bildiklerimizi baştan sona sarstı. Sürecin en çok etkilediği alanlardan birisi de eğitim oldu. Öğrencilerimiz yaklaşık 1,5 dönemdir uzaktan eğitim görüyor. Yüz yüze eğitime başlandı ama sonra tekrar ara verildi. Bu kapsamda Kırıkkale kent merkezi ve köylerde internete ulaşma sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizi teker teker ele aldık. İnternete erişme konusunda gerekli tedbirleri de aldık. Tablet dağıtımı yapıldı ama bu yeterli olmadı. Hükümetimizin başlattığı kampanya doğrultusunda ilimize de tabletlerin verilmesini bekledik. Bu sırada Hızır gibi MKEK Genel Müdürümüzün telefonunu aldık. Allah razı olsun, bugün 1200 tablet ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilmiş olacak. İnşallah hiçbir öğrencimiz eğitimden yoksun kalmayacak.” ifadelerine yer verdi.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere ise programda yaptığı konuşmada; “Ülke savunmasına katkı sağlamanın yanı sıra yarının emanetçisi çocukların eğitimi ve öğretimine destek sunmak için ellerimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu alanda atalarımızın dediği gibi ‘Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker de bir vatanı kurtarır.’ Bu anlamda memleketimizin her bir çocuğuna, evladına ve kardeşimize, geleceğimizin emanetçisi gözüyle bakıyor ve desteklemeye devam ediyoruz. İçinden geçtiğimiz zorlu sürecin başından beri savunma sanayi alanındaki faaliyetlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Salgınla mücadelede de milletimizin yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından desteklenen 1200 tablet ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere ilçe milli eğitim müdürlerine teslim edildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!