Mukaddes Erva Kırıkkale’de Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gündem 71 Editörü • 4 Mart 2023 18:09
Mukaddes Erva Kırıkkale’de Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kahramanmaraş’ta, depremde çöken binanın enkazından 6 saat sonra sağ çıkarılmasının ardından haber alınamayan, günler sonra hayatını kaybettiği ortaya çıkan Mukaddes Erva Aktaş (10) memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlandı.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde oturdukları apartmanın depremde çökmesi sonucu Aktaş ailesinin bireyleri, enkaz altında kaldı. Abdullah Aktaş 10, kızı Mukaddes Erva 6 saat sonra enkazdan sağ çıkarılırken, eşi Ayşe Betül (30), kızı Zümra (4), kız kardeşi Özlem Aktaş (22) ve kuzeni İkra Süme (22) ise hayatını kaybetti. Abdullah Aktaş, kendisinden 4 saat önce enkazdan çıkarılan ve komşuları tarafından hastaneye götürülürken yolda sağlık görevlilerine teslim edildiği söylenen kızı Mukaddes Erva’dan bir daha haber alamadı.

Kahramanmaraş ve çevre illerin yanı sıra hastanelerden adliyelere, bakanlıklardan emniyete kadar gitmediği yer kalmayan Abdullah Aktaş, kızından ize rastlayamadı.

Adliyede kimliği tespit edilemeyen kız çocuklarının fotoğraflarına tek tek bakan Aktaş, en son DNA eşleşmesinden de sonuç alamadı.

Yapılan araştırma sonucu Mukaddes Evra Aktaş’ın enkazdan çıkarıldıktan üç gün sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği ve kimsesizler mezarlığına gömüldüğü öğrenildi.

Maraş’tan getirilen Mukaddes Erva için memleketi Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde cenaze namazı kılındı.

Karakeçili Merkez Camisi’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına Mukaddes Erva’nın babası Abdullah Aktaş ve yakınları, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mukaddes Erva’nın cenazesi, cenaze namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!