Mustafa İşler, AK Parti’den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
Gündem 71 Editörü • 19 Kasım 2023 19:48
Mustafa İşler, AK Parti’den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
Kırıkkale Haber

Kırıkkale halkının yakından tanıdığı Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı Mustafa İşler Türk Kızılay’daki görevinden istifa ederek AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adaylığı için başvurusunu yaptı.

Yoğun ve coşkulu katılımla gerçekleşen başvuruda vatandaşlar attıkları sloganlarla Cumhuriyet Meydanı ve Zafer Caddesini inletti. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlara AK Parti Kırıkkale Belediye Başkanı A.Adayı Mustafa İşler başvuru öncesi hitap etti. İşler toplanan yoğun kalabalığa “Kırıkkale bizim davamız, Kırıkkale’ye hizmet bizim davamız. Her bir ağlayan kardeşimizin meselesi bizim davamız. Tüm Kırıkkale bizim davamızdır. 99 kişi gülerken 1 kişi ağlıyorsa, dertli ise bu bizim davamızdır. Gençliğimden bu yaşıma kadar tüm çalışmalarımı nerde engelli, fakir, yaşlı, yolunu kaybetmiş bir genç varsa hayatımı onlara vakfettim. Kısaca benim davam Kırıkkale. Bu davamız yeni başlamadı. Allah nasip ederse, sizlerin desteğiyle Kırıkkale’de yapılmayan, eksik kalan ne varsa hepsini yapmak için bu yola çıktık. Sizler benim başımın tacısınız.” Dedi.

Konuşma sonrasında AK Parti İl binasına kortej halinde yürüyen kalabalık ellerinde Türk Bayrakları ve Mustafa İşler’i destekleyen dövizlerle sloganlar atarak ilerledi. Çevredeki esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisi altında AK Parti İl Başkanlığı’na ulaşıldı. Burada da yoğun bir kalabalık Mustafa İşler’i karşıladı. Başvuru işlemlerinin ardından Mustafa İşler İl binasındaki coşkulu kalabalığa, partililere ve basın mensuplarına hitap etti. İşler konuşmasında; Bir dünya lideri, dünyaya nizam getiren, dünyaya tabiri caiz ise posta koyan bir liderin parti binasında bulunmaktan gurur duyuyorum. Allah’ımıza şükürler olsun ki biz hep acaba bir lider çıkacak da dünyaya hakkı hakikatı söyleyecek. Dünyaya siz insan öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Çocuk öldürmeyi çok iyi bilirsiniz diyecek bir lider ne zaman gelecek? Acaba başörtüsünden tutulup okullarından atılan çocuklarımıza kim sahip çıkacak? Ecdadın yadigarı Ayasofya acaba ne zaman açılacak? Acaba Ayasofya’ya girip ne zaman alnımızı secdeye koyacağız derken Allah bize öyle bir lider gönderdi ki dünyanın yapamaz dediği her şeyi yaptı ve yapacak Allah’in izniyle. Bizim Reisle yol arkadaşlığımız AK Parti liderliği ile başlamadı. O’nun muhtar bile olamaz dendiği zaman, “Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker” şiirini okuduğundan hapislerde çile çektirilirken bizlerde O’nun sesinden şiirlerini Anadolu FM radyosundan bangır bangır yayınlıyorduk.”

“28 Şubat sürecinde, bir taraftan kesintisiz eğitim safsatası ile mücadele ediyor, Kuran Kursları kapatılırken, başörtüsü yasaklanırken Kırıkkale’deki tüm eylemlerin aksiyonların içinde oldum ön safta yer aldım elhamdülillah. O dönem sahibi olduğum Anadolu’nun Sesi Gazetesinde 5 bin Elif- Ba, 5 bin namaz hocası ücretsiz dağıttık.”

“Biz şuanda bu milletin özüne, aslına, imanına sahip çıkan bir önderin çatısının altındayız. Tabi ki bir adam bir Yahudi örgütününe one minute dediği zaman ona yaşam hakkı tanırlar mıydı? Tabi ki tanımak istemediler. Onların maşası kimdi? Meşhur alçak Fetöydü. 15 Temmuz akşamı birkaç öğrenci ile Balışeyh tarafından geliyorum. Oğlum beni aradı. Paralelciler darbe yapıyorlarmış. Sana’da bir şey yapalar çabuk eve gelin. Yanımdaki gençler hocam darbe nedir diye sordular. Bende gençler darbenin ne olduğu belli olmaz sonunda şehadet olablir. Şehadet var ise davul zurna ile gitmemiz gerekir dedim. Oğulların sahibi olduğum radyodan saat 23’den itibaren insanları Cumhuriyet Meydanına çağırdılar. STK başkanlarını ve üyelerin teker teker arayarak meydana geliyorsan gel yoksa bir daha bana selam dahi verme. Gün bugün, dava bu dava, bugün ölüm kalım meseledir dedik ve elhamdülillah ne vatanımızı, ne bayrağımızı, ne devletimizi ne de reisimizi Amerikan köpeklerine yedirmedik.”

STKcılık yaptım ancak oldum ancak kuzu gibi koyun gibi yaşamadım. Reisin hangi davası var ise, referandum davası varsa paneller düzenledim, konferanslar düzenledim. İşin özü biz bugün Recep Tayyip Erdoğan ile beraber değil biz Recep Tayyip Erdoğan ile kalubeladan beri beraberiz.”

“Kırıkkale’de Bağımlılıkla Mücadele Platformunu kurduk. Daha sonra Kırıkkale’de Yeşilay’ı kurmak nasip oldu. Şu ana kadar binlerce bağımlı ve yakını Yeşilay’dan terapiler aldı. Daha sonra Kızılay başkanlığı nasip oldu. En az 100’den fazla insanın intihardan dönemsine Allah bizi vesile etti. En az 5 bin aileyi ziyaret ederek tek tek dertlerini dinleyerek derman olmaya çalıştık. Kızılay’da 4,5 yılda 25 proje gerçekleştirdim. 1 oda ile teslim aldığım Kızılay’ın şuan 5 katlı binası var. 2 katlı binada 16 oda 1 salon yeterli gelmiyor. Aşevimiz faaliyette, yeni bir aşevimiz yapılıyor. Alman Kızılhaç’ından 150 bin Euro hibe aldık. 1 personel sayısı şuan 8’e çıktı. Kızılay bu şekilde devam ediyor.”

Sonuç itibari ile baktık ki bizim yükümüz ağır, vebalimiz ağır, bizim sorumluluğumuz ağır. Allah’ın bize verdiklerini Allah’ın yolunda sarf etmezsek bunun hesabını veremeyiz. Allah’ın verdiği bu tecrübeyle, davayla kabre gidip çürümek bize yakışmaz. Biz de dedik ki tüm bu hizmetlerimizi taçlandırmak, devam ettirmek için daha yapılacak çok şey var. Önümüzde Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider varken, önümüzde uçan bir lider varken, füze gibi giden bir adam varken peşinden koşmak yakışmazdı. Allah’ın izniyle bizde Recep Tayyip Erdoğan ile Kırıkkale’yi uçurmak için bu yola talip olduk. Kırıkkale ile alakalı 50’den fazla ayağı yere basan projemiz hazır. Bunları sizlere anlatacağız. Derdimiz şu; Allah şahit olsun ki biz bu yola; kimsesizler, hastalar, çocuklar, engelliler, işsizler için, yaşlılar, içilecek su, yürünecek kaldırım, gidilecek yol için çıktık. Sizlerin ve Partimizin desteği ile tüm bu sorunları çözeceğiz.”dedi.

AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan A.Adayı Mustafa İşler’in bu konuşması coşkulu kalabalık tarafından atılan sloganlarla sık sık bölündü.

mustafa-isler-ak-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayligi-acikladi-5 Mustafa İşler, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
mustafa-isler-ak-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayligi-acikladi-4 Mustafa İşler, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
mustafa-isler-ak-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayligi-acikladi-3 Mustafa İşler, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı
mustafa-isler-ak-parti-kirikkale-belediye-baskan-aday-adayligi-acikladi-2 Mustafa İşler, AK Parti'den Kırıkkale Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!