Mustafa Kaplan; ‘Kırıkkale’li Çiftçilerimiz Müsterih Olsunlar Mahsulün Tamamı TMO Tarafından Alınacak’
Gündem 71 Editörü • 16 Temmuz 2023 08:15
Mustafa Kaplan; ‘Kırıkkale’li Çiftçilerimiz Müsterih Olsunlar Mahsulün Tamamı TMO Tarafından Alınacak’

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Kırıkkale’de çiftçilerin TMO alımlarında yaşadığı yoğunluk sonrası yaşanan sıkıntılar sonrası TMO Genel Müdürü Ahmet Gürdal ile yerinde inceledi.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda geçtiğimiz günlerde CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’ın TBMM’de çiftçiler ile ilgili yaptığı konuşmaya cevap niteliğinde başlığıyla şu ifadelere yer verdi;

PROBLEMLERE KÜRSÜLERDE KONUŞARAK DEĞİL YERİNDE VE YETKİLİSİYLE ÇÖZÜM ARIYORUZ…

TMO alımlarımda hamdolsun hasat bolluğu sebebiyle yurt genelinde yaşanan yoğunluk problemini Kırıkkale’mizde de yaşıyoruz.

Bahse konu yoğunluk başladığında TMO Genel Müdürü’müzle derhal telefonla görüşerek çiftçilerimizin müsterih olmalarını tüm hububatların TMO tarafından alınacağını bildirmiştik.

Ardından Tarım Bakanımız Sn. İbrahim Yumaklı’yı makamında ziyaret edip konuyu aktarmış, randevular noktasında yaşanan problemleri iletmiş ve çözümleri ile ilgili önlemler almıştık.

Bugün de TMO Genel Müdürümüz Ahmet Gürdal’ı ilimizde misafir edip alımları yerinde inceledik.

Tekraren söylüyoruz çiftçilerimiz müsterih olsunlar mahsulün tamamı Toprak Mahsulleri Ofisimiz(TMO) tarafından alınacak…

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!