Mustafa Kaplan; ‘Milletvekilliği Sürecimde Kırıkkale’ye Daha Çok Zaman Ayıracağım’
Gündem 71 Editörü • 20 Mayıs 2023 14:39
Mustafa Kaplan; ‘Milletvekilliği Sürecimde Kırıkkale’ye Daha Çok Zaman Ayıracağım’

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan basın toplantısı düzenledi.

Kaplan, basın mensuplarına 14 Mayıs seçimleri ve 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında bilgi verdi.

Kırıkkale’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldiği toplantıda AK Parti’li Kaplan milletvekilliği süresince Kırıkkale’ye daha çok zaman ayıracağını Kırıkkale’nin sivil toplum örgütleri ile Kırıkkale’nin geleceği hakkında ortak çalışmalar yapmaya özen göstereceğini belirtti.

Kırıkkale’den partisinin bir milletvekili çıkartmasının hüznünü yaşadığını söyleyen Mustafa Kaplan amacının 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a %65 oy toplamak olduğunu ifade etti .

Kaplan’ın yaptığı açıklamadan satır başları;

Kırıkkale’den en az 2 milletvekili çıkartmayı hedefliyorduk. Benim milletvekili adaylığım gibi bir düşüncem yoktu. Fakat genel merkezinin takdiri. Bu göreve layık oldular. Ben de takdir Genel Merkezin diyerek kabul ettim. Oylarımızın düşme gerekçesi ise maalesef AK Parti’den nimetlenen  AK Parti’de siyaset yapmaya kalkan AK Parti siyaset yapmış bazı arkadaşlarımızın partimizin aleyhine çalışarak kendilerinin olmadığı bir Ak Parti’yi zayıf düşürme gayretinden olmuştur. Önemli olan ülkemizdir. Devletimizin bekasıdır.

Bugüne kadar yaptığım görevlerin hiçbirisine talip olmadım. Bütün bu görevleri Mustafa çabaladı kendi istedi birilerini kenara attı, gitti farklı raporlar verdi, kendini öne çıkardı bunları bir kişi desin, ben görevimden istifa ederim. Vekil olduğuma sevinemedim Çünkü ben bunu başarı olarak görmüyorum. Türkiye genelinde ve Kırıkkale’de %35 oy aldık. Ama ben isterdim ki Kırıkkale’de iki milletvekili hatta üç milletvekili çıkaralım, herkesin belli oranda eksiklikleri var şahsımın da var.

Ben 10 yıldır aktif olarak bu partinin içindeyim. Yaklaşık 40 tane aday adayımız vardı. Aday seçilen 3 tanenin dışında hemen hemen hiç kimse sahada yoktu. Bu kadar çok icraat yapmamıza rağmen %35’te kalmış olmamız “Sen Varsan Varım” diyenlerin yüzündendir. Yani kendi İçimizden kaynaklıdır. Bizim ikiden beri AK Parti’nin içinde olan bugün maalesef Kırıkkale’de yaşandı. Esnaf ziyaretlerinde vatandaşlarımıza oy verdikleri için destek oldukları için teşekkür ediyorum ve 2 turda cumhurbaşkanımıza tekrar destek istiyorum. Bu ticaretimizin Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için çok önemli.

İlk turda ve daha önceki seçimlerde CHP’ye ve muhalefet partilerine oy veren Vatandaşlarımızın bundan sonra ve özellikle ikinci turda Sayın cumhurbaşkanımıza oy vereceklerini söylediklerini görüyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum il başkanlığı görevinde ne yaptıysam aynısını devam ettirmek için mücadelemi vereceğim. Makamlar gelip geçici, ben burada iktidar Partisi’nin Milletvekili olacağım. Sorumluluk çok fazla olacak üzerimde sorumluluğum il başkanlığındaki gibi olmayacak. Yatırımların takipçisi olacağım.

Kırıkkaleli hemşerilerimizin talepleri olacak onların hepsi ile ilgilenmek zorundayız. Ben ayda 2 gün ilçeleri gezeceğim, çiftçi ve esnafın sorunlarını dinleyeceğiz. Onun haricinde STK’ları toplayacağız. Ben bulunduğum konum icabı görevimi yaparım ve onun dışında da elimden geldiği kadar birleştirici olmaya gayret ederim.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!