Mustafa Kaplan, MKE İle İlgili TBMM’de Konuştu
Gündem 71 Editörü • 7 Aralık 2023 17:03
Mustafa Kaplan, MKE İle İlgili TBMM’de Konuştu

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) ile ilgili TBMM Genel Kurulunda konuştu.

Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Kaplan şu ifadelere yer verdi;

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; konuşmama başlamadan önce heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

Makine ve Kimya Endüstrisi asılara dayanan mazisinden aldığı güç ve ilhamla dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını 10 fabrika ve 2 işletme müdürlüğüyle tek çatı altında karşılama kabiliyetine sahip, dünyadaki benzersiz kuruluşlarımızdan bir tanesidir. 3 Temmuz 2021 tarihinde yürürlüğe giren Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun’la sadece yasal statüsü değişen, hak ve yetkileri Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ülkemizin bu köklü kuruluşu Türk savunma sanayisinin lokomotifi konumunda ve yürüttüğü AR-GE projeleriyle her daim ordumuzun ve Türk milletinin hizmetindedir.

Değerli milletvekilleri, istiklal ve istikbalimiz için topyekûn üretim hamleleriyle hem sivil sanayimiz hem de savunma sanayimizin ivmelendiği şu günlerde ülkemizin en güzide kuruluşlarından olan Makine ve Kimya Endüstrisini Türkiye Yüzyılı’nda adından söz ettiren projelerle duyuracağımız günler yakındır.

Teşekkür ederim.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!