Mustafa Kaplan’dan ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı
Gündem 71 Editörü • 15 Temmuz 2023 00:44
Mustafa Kaplan’dan ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Mesajı

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaplan mesajında şu ifadelere ye verdi;

15 Temmuz, Türkiye’nin demokrasi ve milli birlik günüdür. Bu karanlık günde, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Ancak Cumhurbaşkanımızın üstün feraseti milletimizin cesareti ve inancıyla, bu ihanet çabalarını püskürttük.

Bugün bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe şahit olmanın gururunu yeniden yaşıyoruz.

Hüzün ve gururun aynı anda yaşandığı bugünde ifade etmemiz gerekir ki hiçbir zafer altın tepside sunulmaz; tarihimiz boyunca kazandığımız her zaferin arkasında bir fedakârlık vardır.

Kurtuluş Savaşı’nda evladını koruyan örtüyü, ıslanıp bozulmasın diye top mermisinin üzerine örten, ağır kış şartlarında evladı ile birlikte donarak şehit olan Şerife Bacı’nın fedakârlığı Asil Türk Milleti’nin kanına işlemiş aynı cesaret ve özveri örneği 15 Temmuz Gecesi hain darbe girişimine karşı da gösterilmiştir.

FETÖ’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa ve meydanlara davet etmesiyle canından hatta canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ancak Vatanına namahrem elinin değmesini müsaade etmemiştir. Yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara imanlarıyla karşı çıkmıştır.

15 Temmuz, demokrasiye olan inancımızı, milli birlik ve beraberlik ruhumuzu güçlendirdi. Bugün burada bir arada olmamız, bu kutlu mücadelenin devam ettiğinin bir göstergesidir. Birlikte hareket ettiğimiz sürece, hiçbir güç bizi yıkamaz. Türkiye’nin geleceğini, demokrasiyi ve özgürlüğü korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

15 Temmuz’u unutmamak, bu ülkenin çocuklarına ve gelecek nesillere aktarmak sorumluluğumuzdur. Demokrasiye, özgürlüğe ve milli iradeye sahip çıkmak için bir arada olmalı, kardeşlik ruhumuzu her daim canlı tutmalıyız.

Bu vesileyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, tüm milletimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!