Mustafa Kaplan’dan İsrail’in Gazze’de Hastaneyi Vurmasına Tepki
Gündem 71 Editörü • 17 Ekim 2023 23:47
Mustafa Kaplan’dan İsrail’in Gazze’de Hastaneyi Vurmasına Tepki

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, İsrail’in hastane saldırısında bine yakın sivili daha katletmesinin ardından yaptığı paylaşımda “Bu vahşet, BM kararıyla müdahale dahil; her türlü yöntemle derhal durdurulmalıdır.” dedi.

İsrail’in, Hamas’ın Aksa Tufanı baskınını bahane ederek Gazze’de başlattığı sivil katliam 11. gününü doldururken, yine bir hastane, İsrail ordusu tarafından vuruldu.

İçinde binden fazla hasta, hasta yakını, doktor ve sığınmacının olduğu öğrenilen el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlenen saldırıda bine yakın insanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaplan: Bu bir katliamdır

Dünyada vicdanı olanlar sesini yükseltirken, en yüksek ses Türkiye’den yükseliyor. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı:

İşgalci kimliğini sürekli vurguladığımız terör devleti İsrail, bugün Hastaneleri bile hedef alıp yüzlerce kişinin ölümüne sebep olarak SOYKIRIMCI kimliğini de üstlenmiştir. Bu bebek katilleri resmen savaş suçu işlemektedir. Bu bir katliamdır. Bu vahşet, BM kararıyla müdahale dahil; her türlü yöntemle derhal durdurulmalıdır. Rabbim Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

mustafa-kaplan-israil-gazze-tepki Mustafa Kaplan'dan İsrail'in Gazze'de Hastaneyi Vurmasına Tepki

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!