Mustafa Kaplan’dan Kırıkkale Çiftçisine; ‘2 Ağustos İtibariyle Randevu Alımlarına Tekrardan Başlıyoruz’
Gündem 71 Editörü • 26 Temmuz 2023 17:41
Mustafa Kaplan’dan Kırıkkale Çiftçisine; ‘2 Ağustos İtibariyle Randevu Alımlarına Tekrardan Başlıyoruz’

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, TMO ürün satışı yoğunluğu nedeniyle yaşanan randevu sorunu ile ilgili Kırıkkale çiftçisinin beklediği açıklamayı yaptı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kaplan şu ifadelere yer verdi;

Kıymetli Çiftçilerimiz;

Bu yıl hamdolsun hasatımız yoğun yağışında etkisiyle bereketli oldu.Tabi hububatlarımızın bolluğu sebebiyle TMO ürün satışında da yoğunluk yaşanıyor.Konu ile ilgili yaptığımız çalışmaları Sn.Bakanımız İbrahim YUMAKLI ile görüşmelerimizi ve TMO Genel Müdürü ile Kırıkkale’mizdeki yerinde incelemelerimizi sizlerle paylaşmıştık.

Yoğunluğu biraz rahatlatabilmek adına TMO personellerimizin çalışma saatlerini genişletip hafta sonları da ürün alımına başladık.Alım kapasitemizi artırdık 2 Ağustos itibariyle yeni depolarla alım kapasitemizi daha da artırıyoruz.

Ancak çözüm üretmek veya çözüme destek olmak bir kenara dursun tek işleri halkı galeyana getirmek olan,kaostan beslenen, halkı yanıltmak için her türlü hileye başvuran kişilerin maalesef bugün de aynı yöntemlere başvurmayı tercih edip TMO da ilerleyen süreci baltalamak kargaşa çıkarmak için canla başla çalıştığını üzülerek izliyorum.

Çiftçilerimizden istirham ediyorum bu kişilerin galeyanına gelmeyin. Süreç planlı bir şekilde ilerliyor.2 Ağustos itibariyle yoğunluk sebebiyle dolan randevu alımlarına tekrardan başlayıp yeni depolarla alım kapasitemizi artırarak kısa bir süre içerisinde tüm mahsulünüzü alacağız.

Bu kişiler zamanında aynı taktiklerle MKE’nin yapılanma sürecini de fırsat bilip işçilerimizi binbir türlü “MKE SATILIYOR” yalanlarıyla kandırıp ailelerinden ayırıp gurbete gitmelerine sebep olmuşlardı.Şimdi bu kişilere inanan işçilerimiz maalesef çok pişman…

Her zaman olduğu gibi üreten çiftçimizin yanındayız!

Bize güvendiğinizi,emeğinizi bizlere emanet ettiğinizi biliyoruz.

Müsterih olun güveninizi boşa çıkarmayacağız…

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!