Nasıl Bir Anlayışımız Var Kendimizi Sorguladık Mı?
Gündem 71 Editörü • 2 Temmuz 2020 12:29
Nasıl Bir Anlayışımız Var Kendimizi Sorguladık Mı?

Kırıkkale’de objektiflere yansıyan bu görüntüye her baktığımızda yüreğimizde bazı değerlerin nasıl da yok olup gittiğine şahidiz değil mi?

Yıllardır bu tür haberler yapıyoruz. Ama maalesef yine aynı görüntülerle karşılaşıyoruz. Kentteki bir engelli rampası girişine bir otomobil park etmiş. Burada otomobil sürücüsü işini gördü. Aracını güzelce park etti. İçi rahat. O alan zaten duyarlı sürücülerin dikkatinden dolayı boş bırakılmıştı ve kimse aracını bu engelli girişine park etmedi. Ama bu sürücü sanıyorum daha akıllı sanıyor kendisini ki, nasıl olsa kimse aracını buraya park etmemiş, ben güzelce park edeyim demiş belli ki. Peki engelli vatandaş böyle bir durumda ne yapacak hiç düşündük mü? Engelli vatandaşı kaldırımda kilitlediniz. Ne kadar bekleyecek kaldırımda? Nasıl çıkacak buradan? Bu sürücünün keyfini mi bekleyecek? Devletin engelli vatandaş için verdiği hakkı neden gasp ediyorsun? Sana bu hakkı kim verdi?
Yeniden kendimize dönüp bakmalı, değerlerimizi, duygularımızı, hislerimizi yeniden düzene koymalı, insana, hayvana, doğaya saygı göstermeliyiz demekten başka ne diyebiliriz bilmiyorum. Sanırım trafik görevlileri de gereken maddi cezayı bu sürücüye vermiştir diye düşünüyorum.

Kaynak: Anadolu  Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!