Neden Diş Teli Kullanmalıyız?
Gündem 71 Editörü • 15 Ekim 2022 10:52
Neden Diş Teli Kullanmalıyız?

Bireylerin sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olması günümüz yaşantımız için çok önemlidir. Bireylerin diş teli kullanması pek çok avantajı bir araya getirmektedir. Diş tedavilerinde erken teşhis oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireylerin desteği ve ilgisinin yanı sıra doktorunuzun size sunduğu destek, bilgi birikimi diş teli tedavilerinde önemli noktaları bizlere sunmaktadır. 

Diş teli tedavisi bireyler için önemli noktaları içermektedir. Sorununuz olsun olmasın her bireyin düzenli aralıklarla ağız ve diş sağlığı tedavi süreçlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Düzenli aralıklar ile yapılan kontroller sorunların erkenden ele alınıp incelenmesine katkı sunmaktadır. Diş teli tedavisi bireylerin hem biyolojik hem de psikolojik pek çok gelişim süreçlerini sağlamasına katkı sunmaktadır.

image Neden Diş Teli Kullanmalıyız?

Diş Teli Takılması Zor Mudur?

 Diş teli tedavisinde en çok sorulan sorulardan biri diş teli nasıl takılır? sorusu olmaktadır. Diş teli tedavisi ile sağlıklı gülüşlerinizi kazanmak artık çok kolay. Basit ama etkili adımlarlar sistemli bir şekilde ilerleme gösterdiğinizde diş teli tedaviniz istediğiniz sonucu verecektir. Diş teli tedavisinde diş telleri braket denilen küçük kare yapılar sayesinde dişlerinize istediğiniz görünümü kazandırır. Braketler can acıtmayan yapılar oldukları için diş teli kullanımı ve diş teli takımı zor değildir. Ancak bireylerin alışma sürecini de dikkate alırsanız diş teli kullanımı için biraz zaman geçmesi, ağzınızın bu yapıya yavaş yavaş alışması ile süreç ilerleme göstermektedir.

 Diş teli tedavisinde braketlerin seçimi önemli bir konudur. Diş teli tedavisinde braket seçimleri ile diş teli fiyatları da değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları değerlendirmeleri bireylerin seçimleri ve ekonomik faktörlerce belirlenmektedir. Bu değerlendirmeler ışığında diş teli fiyatları düzenlemeleri ele alınıp incelenmektedir. Gerekli bilgilendirmeler uzman ortodontistleriniz tarafından sizlere sunulmaktadır. Gerekli ön görüşmeler ve incelemeler ile size nelerin ihtiyacınız olup olmadığı belirlenerek süreç düzenli bir şekilde ilerletilmektedir. Böylece gerekli işlemler sağlanarak yorulmanız, ekstra efor sarfetmeniz önlenerek soruna müdahale yapılarak iyileştirmeler gerçekleştirilmektedir.

Braket Seçimi Nasıl Sağlanır?

 Ağız ve diş sağlığı tedavisinde braket seçimi büyük önem taşımaktadır. Braketler çok çeşitli olmakla birlikte bireylerin nasıl rahat hissedeceği türden ise o braketin tercihinin yapılması gerekmektedir. Metal, şeffaf, lingual braketler sık tercih edilen ve istenen başarıların alındığı braket türleridir. Şeffaf braketler de yetişkinlerce sıklıkla tercih edilmektedir. Diş teli fiyatları braket türlerinden etkilenmektedir.

image-1 Neden Diş Teli Kullanmalıyız?

Diş Teli Kullanımının Avantajları Nelerdir?

 Diş teli tedavisinde bireylerin pek çok avantajı mevcuttur. Öncelikle sağlıklı bir diş ve ağıza sahip olmak sağlıklı sindirim adımlarını gerçekleştirmenize neden olmaktadır. Alt ve üst çene arasındaki uyumun olması besinlerin sindirimini kolaylaştırarak sağlıklı bir süreç analizi kurmanıza yardımcı olmaktadır. Diş aralarının düzelmesi, çapraşıklıkların düzgün bir şekilde istenen forma dönmesi ile sağlıklı sindirim süreçlerini kazanmış olursunuz. Diş teli tedavisi estetik gülüşleri kazandırmanın yanı sıra bedensel estetiği de sağlamaktadır.

 Sağlıklı gülüşler ve sağlıklı sindirim sistemi bireyin ruhsal haline etki etmektedir. Rahat ve huzurlu gülüşleri sunan diş teli tedavisi ile özgüveniniz artmaktadır. Gülümsemekten korkmayan bireyler için sosyalleşmek, iş yaşamında bağımsız olmak büyük avantajlara sahiptir. Ek olarak diş etlerindeki yapıların düzgün bir şekilde olması ile diş kayıplarının da önüne geçilmiş olunmaktadır.

 Dişlerin istenen şekilde düzenli aralıklarla dizilmiş olunması temizlik açısından da büyük avantajları bizlere sunmaktadır. Dişlerinizin aralarına giren besin artıklarının kolayca temizlenir olması ile ağız kokuları ve çürüklerde de azalmaları gözlemlemeniz mümkün olmaktadır. Diş taşlarının da oluşumunu engelleyerek dişlerin düzenli bir şekilde temiz kalmasına yardımcı olunmaktadır. Çarpık ve düzensiz dişlerin arasındaki bakterilerin temizlenmesi uzun sürebilmektedir.

 Ayrıntılı bilgilendirmeler için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.