Netflix Şifre Kırma ve Hesap Çalma Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 12 Mart 2021 14:26
Netflix Şifre Kırma ve Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Popüler yayın platformlarından olan Netflix şifre kırma ve hesap çalma nasıl yapılır bu haber içeriği sayesinde öğrenin.

Netflix hesabınızın çalınmasına karşı önlemler alın.

Netflix, dünyanın en popüler yayın platformlarından biridir. Ne yazık ki, bu, bir başkasının faturayı ödemesine izin verirken filmlerin ve TV şovlarının keyfini çıkarmak isteyen bilgisayar korsanları için cazip bir hedef haline getiriyor.

Netflix Hesabınızın Hacklendiğini Nasıl Anlarsınız?

Bilgisayar korsanları Netflix hesabınıza erişmek için çok çeşitli yöntemler kullanır. Bazı durumlarda, bilgisayar korsanları hesabınıza erişim elde eder ve siz bilmeden hesabınızı kullanmaya devam edebilecekleri umuduyla kimlik bilgilerinizi ele geçirebilir. Bu durumda, Netflix hesabınızdaki tuhaf görüntüleme etkinliklerine dikkat etmeniz önemlidir.

Diğer durumlarda, bilgisayar korsanları, hesaba erişiminizi tamamen kısıtlamak için giriş e-postanızı ve şifrenizi değiştirebilir. Bu gibi durumlarda, hesabınızın kontrolünü yeniden kazanmak için Netflix ile iletişime geçmeniz gerekir.

Netflix Şifre Kırma ve Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

netflix-sifre-kirma-02 Netflix Şifre Kırma ve Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Netflix üzerinde de giriş yaparken tarayıcı çerezleri kayıt dosyasına giriş bilgileri kayıt edilmektedir. Bunu çoğu bilgisayar korsanı bir şifre kırma yöntemi olarak kullanmakla birlikte eğer ki bilmediğiniz bir cihaz üzerinden Netflix üzerinde giriş yaptıysanız çıkış yapmadan önce tarayıcı geçmişi ile birlitek özellikle çerezleri temizleyin.

Netflix Hesabınızı Güvende Tutun

Netflix hesabınızın kontrolünü başka kimsenin almamasını sağlamanın en iyi yolu, hesabınızı ilk günden itibaren olabildiğince güvenli hale getirmektir. Bu, sayılardan, büyük ve küçük harflerden ve hatta birkaç simgeden oluşan bir parola oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.

Netflix tarafından size gönderilen yazışmalara dikkat edin. Bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların Netflix kullanıcılarına özel bilgiler için kimlik avı e-postaları göndermesi alışılmadık bir durum değildir. Bu e-postalar, kullanıcılardan ödeme bilgilerini ve giriş kimlik bilgilerini doğrulamalarını ister. Bazı dolandırıcılar, avlarını gizli bilgileri kaybetmeye zorlamak için bir web sitesine gerçekçi bir bağlantı sağlayacak kadar ileri giderler. Hesabınızı korumak, erişmek için bilgileri vermemenizi sağlamak anlamına gelir.

Bilgisayar korsanlarının Netflix hesabınıza erişim sağlamasının diğer bir yaygın yolu, kötü amaçlı yazılımdan koruma içermeyen web tarayıcılarıdır. Bu sadece eğlenceniz için bir sorun değil, aynı zamanda diğer hesaplar için de bir sorundur.

Tüm bunlardan sonra hesabınız saldırıya uğrarsa, en azından bilgisayar korsanlarının çok fazla ekstra iş yapması gerektiğini bilirsiniz. Çoğu pes edecek ve daha kolay bir hedef aramaya başlayacak.

Dilerseniz Netflix konusunda bir diğer teknoloji haber içeriğimiz olan Netflix Bedava Premium Hesapları içeriğine göz atabilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji