Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular
Gündem 71 Editörü • 4 Aralık 2019 19:12
Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Botanik Cafe Bistro destekleri ile 1. Geleneksel Yöresel Yemek Yarışması Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesinde gerçekleştirildi.

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Şener, Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü İsmail Çınar, Sponsor Botanik Cafe@Bistro Sahibi Eray Uğurelli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yemek yapma yarışmasının Jüri Başkanlığını Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, Jüri Üyeliklerini Botanik Cafe Bistro sahibi Eray Uğurelli , İşletme Şefi Recep Kılınç ve Bilal Demirci yaptı. 11 yarışmacının katıldığı yarışmada birinciliği’’ Fatih’in Gemileri’’ adlı yemeği ile İsmail Çınar – İrem Oğuz, İkinciliği Pastırmalı Kuru Fasulye yemeği ile Döndü Ercan-Kübra Özer , Üçüncülüğü ise İstim Kebabı yemeği ile Zeliha Sofracı-Gökçe Özata aldı.
Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi yarışma sonunda yaptığı konuşmada güzel bir yarışma olduğunu ve katılan herkesin gönüllerde birinci olduğunu belirterek “2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda bütün meslek liselerini ve her türlü mesleği önemsiyoruz. Alanlarında öğrencilerimizin yetkin ve becerikli olmaları çok önemli. Hedefimiz, mesleki eğitimde daha nitelikli eleman yetiştirmektir. Bölümleri ve yaptıkları faaliyetleri tanıtma imkanı sunan bu tür faaliyetler okullarda yapılan birtakım etkinliklerin pratik göstergesidir. Bu nedenle yarışmayı düzenleyen, sponsor olan, emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyor, kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi. Okul Müdürü Şengül Doğan bütün katılımcılara ve jüri üyelerine katılım belgelerini takdim etti. Botanik Cafe Bistroya katkılarından dolayı teşekkür etti.

kirikkale-meb-haber-2 Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular kirikkale-meb-haber-3 Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular kirikkale-meb-haber-4 Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular kirikkale-meb-haber-2-5 Öğretmenler Öğrencileri İle Birlikte Yemek Konusundaki Yeteneklerini Sundular

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!