Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı
Gündem 71 Editörü • 7 Kasım 2019 17:43
Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılında Okul sporlarında başarı gösteren 6 okul spor kulübüne malzeme desteği sağlandı.

Okul spor kulüplerinin faaliyetlerinde kullanmaları amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığınca gönderilen spor malzemelerinin dağıtımı, Şehit Ümit Çelik Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin sporla daha yakından ilgilenmesini de sağlayacak proje kapsamında, toplamda 150 bin TL tutarındaki spor malzemeleri, 6 okul spor kulübü yöneticilerine teslim edildi. Düzenlenen programda konuşan Vali Yunus Sezer, okul spor kulüplerine ayni ve nakdi yardımların devam edeceğini belirtti. Sezer “ Her öğrencimiz bir spor branşında kendisini geliştirsin, hem akademik olarak hem de sportif alanlarda başarılı olsun istiyoruz. İlimizi, ülkemizi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil etsin istiyoruz. Sizler yeter ki yürüyün, yeter ki çalışın. Bizler sizlerin arkasındayız ve her türlü desteği vermeye hazırız ” dedi. İlimizi en iyi şekilde temsil eden gençleri tebrik eden Vali Sezer, daha güzel başarılar getirmeleri temennisinde bulundu.

Bugüne kadar okul spor kulüplerine bu denli büyük çapta bir malzeme desteği olmadığının altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Haluk Karahan ise, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Vali Sezer’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından, 150 bin TL tutarındaki spor malzemeleri, 6 okul spor kulübü yöneticilerine teslim edildi.

okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-2 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-3 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-4 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-5 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-6 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı okul-spor-kulupleri-malzeme-destegi-kirikkale-haber-7 Okul Spor Kulüplerine Malzeme Desteği Sağlandı

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!