Osman Türkyılmaz, Büyük Filistin Mitingine Katıldı
Gündem 71 Editörü • 30 Ekim 2023 20:24
Osman Türkyılmaz, Büyük Filistin Mitingine Katıldı

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen Büyük Filistin Mitingine katılarak “Filistin’in yanındayız” mesajı verdi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, İstanbul’da düzenlenen geniş katılımlı mitingle lanetlendi. Atatürk Havalimanı’ndaki mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de katıldı. Mitingde, Gazze’ye destek sloganları atılırken, saldırıların bir an önce sonlandırılması istendi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ekibi mitinge katılarak Filistin’e destek verdi.

İsrail’in özellikle kutsallara ve sivillere yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu ifade eden Türkyılmaz, “İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen İsrail vahşetine dikkat çekmek, özgür Filistin davasına destek olmak için Büyük Filistin Mitingi’ne katılım sağladık. Hakkı ve adaleti haykırmak için öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederim. Mazlum Filistin ve Gazze yıllardır İsrail işgali altında eziliyor. İsrail’in son dönemde yaptığı saldırılar ve özellikle sivillere yönelik katliamları asla kabul edilemez. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya yapılan müdahalelerin ardından sivillere ve hastanelere yönelik saldırılar İsrail’in gaddarlıkta geldiği son noktayı gösteriyor. Sadece Müslümanların değil tüm dünyanın bu saldırılara dur demesi gerekiyor. Bizler her zaman mazlum Filistin’in yanındayız” diye konuştu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!