Osman Türkyılmaz’a Yapılan Saldırıya MHP Kırıkkale Teşkilatı Tepki Gösterdi
Gündem 71 Editörü • 8 Şubat 2021 14:44
Osman Türkyılmaz’a Yapılan Saldırıya MHP Kırıkkale Teşkilatı Tepki Gösterdi

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a dün akşam saatlerinde yapılan darp girişimi sonrası Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Teşkilatı tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM’de bir açıklama yaparak, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın, yürüyüş yaptığı sırada tanımadığı bir kişi tarafından darp edilmesini kınayarak, faillerin biran önce bulunmasını istedi.

Bilinçli Yapılan Saldırı Olabilir

Milletvekili Öztürk açıklamasında; “Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz; tıpkı diğer belediyelerimizde olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışını başarılı bir şekilde temsil eden başkanlarımızdandır. Hemen hemen her kalbe dokunmayı görev bilmiş kıymetli Başkanımızın, her akşam rutin yaptığı yürüyüş ve saha denetimlerinde yolda karşılaştığı kişi tarafından saldırıya uğrayarak, darp edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin biran önce yakalanarak, hâkim karşısına çıkarılması en büyük ve haklı beklentimizdir. Bu bakımdan olayın aydınlatılması için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanlarımız Yalnız Değildir

TBMM’deki açıklamasında Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın yalnız olmadığının da altını da çizen Öztürk; “Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz’ın her daim yanındayız. Bu menfur olayın biran önce aydınlatılması için, yakın takipçisi olacağız, ilgili kurumlarla iletişim halindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, her daim hizmetten yana olmuş, gönüllere taht kurmuştur. Kimse bu tip saldırılarla millete hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’ni engelleyemez, durduramaz, korkutamaz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin her neferi bugüne kadar milletimizin mutluluğu için her türlü fedakârlığı yapmış, bundan sonra da yapacaktır. Bu tip olayları gerçekleştirilen cahillere gerekli en ağır cezanın verilmesini haklı olarak bekliyoruz.” diyerek, bir kez daha Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a geçmiş olsun dileklerini iletti.  

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ise yayımladığı basın açıklamasında;

Dün Akşam saatlerinde Yahşihan Belediye Başkanımız Sayın Osman TÜRKYILMAZ’a yürüyüş yaptığı esnada Şuan için kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp girişiminde bulunulmuştur. Başkan beyin sağlık durumu gayet iyidir.

Öncelikle temennimiz bu olayın münferit gelişen plansız bir durum olmasıdır. Kaygımız ve endişemiz ise belediye başkanı seçildiği günden beri harıl harıl çalışan, hiç bir kişiye menfaat sağlamadan mücadele eden, tüm Yahşihan’ı tekrar inşa etmek ve verdiği sözleri yerine getirmek için yürekten çalışan Sayın TÜRKYILMAZ ‘ ın sindirilmeye çalışılmasıdır.

Yahşihan belediye Başkanı bir kamu görevini ifa etmektedir. Bu esnada yapılan her türlü müdahale Önce Devlete sonra Şahsa yapılmış sayılır. Kolluk kuvvetlerimizin gereken çalışmayı titizlikle yapıp failinin ivedi şekilde tespit edilmesini arzu ediyoruz. Seçildiği ilk günden beri gayrimeşru yapılanmaya karşı mücadele eden, bana devletim yeter diyen ve mücadele etmeye devam edecek olan Sayın Belediye başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Unutulmaması ve kulaklara küpe olması gereken bir konuyu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Kurulduğu günden beri Türk Milleti için canını seve seve veren, ömrünü bu uğurda harcayan bir davanın partisidir Milliyetçi Hareket Partisi. Dün Bugün ve Yarın tüm terör oluşumlarının karşında dimdik durduk, duruyoruz ve durmaya devam edeceğiz. Sadece Belediye Başkanımız değil, bu davanın, bu ülkenin tek bir mihenk taşına dokunanın, bir dalını kıranın, ağacını kökünden sökmekte boynumuzun borcudur.

Minicik mafya özentileri, muhabbet tellalları, 100 promilden sonra Aslan kesilen kedicikler ve onları kışkırtma çabası içinde olan adam görünümlü ürkekler bizim muhatabımız bile olamazlar. MHP Teşkilatları Başta Yahşihan Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz olmak üzere tüm seçilmişlerinin dimdik yanındadır. Hatası olanlar, yanlışa düşenler, gaza gelenler varsa Gelip muhatabından özür dilesinler. Affetmek büyüklüktür. Tekrar Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz’a geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu tür olaylarının bir daha hiç yaşanmamasını temenni ederim.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!