Osman Türkyılmaz’dan Yahşihan’da Yaşanan Su Kesintileri İle İlgili Açıklama
Gündem 71 Editörü • 23 Temmuz 2022 23:35
Osman Türkyılmaz’dan Yahşihan’da Yaşanan Su Kesintileri İle İlgili Açıklama

Kırıkkale’nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan ilçesinde yaklaşık 3 gündür devam eden su kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkyılmaz, “Vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Gerekirse Sular Birliği’nden çekileceğiz.” dedi.

Kırıkkale Merkez’e bağlı Ulaş Köyü’nde, özel bir firma tarafından inşaat çalışmaları devam eden Jandarma bölgesinde çalışan işçiler, bölgede bulunan 900’lük asbest su borusuna kazı sırasında zarar verdi. Yaklaşık 3 gün önce yaşanan olayın ardından, Kırıkkale Merkez’den Yahşihan’a gelen su akışı 12 debiden, 8 debiye kadar düştü. Hal böyle olunca, Yahşihan ilçesinin su depoları boş kaldı.

Su borusunun patlaması sonrası Yahşihan Belediyesi, gerekli yerlerle iletişime geçerek, durumun biran önce düzeltilmesini istedi. Yahşihan Belediyesi’nin talebi sonrası çalışmalara başlayan İl Özel İdaresi, gerekli ekipleri Ulaş Köyü’ne göndererek, arızanın onarılması için çalışmalara başladı. Onarım çalışmalarının yaklaşık 1 gün sürmesi beklenirken, Yahşihan Belediyesi İtfaiye ekipleri de ilçede bulunan ve su deposuna sahip olan evlere su taşımaya devam ediyor.

Basın açıklamasında konuşan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Su hattımızı baştan sona kontrol ettik. 8 tane su motoru düzenli bir şekilde Kırıkkale iline su veriyor. Ancak verilen su kara düzen veriliyor. Herhangi bir teknik veya bir bar ölçücü olmadığını tespit ettik. Teknoloji çağındayız hala Kırıkkale’ye ve Yahşihan’a gelen suların kara düzenle geldiğini tespit ettik. Tam biz işi yoluna koyduk, arkadaşlarımız artık dinlenmeye geçecekler, tam o sırada bizim ilgimizi, alakamızı dağıtmak amacıyla, su talepleri azaldığı anda, kullanılmayan bir depoda aniden, 3 farklı yerden yangın çıkıyor. Altını çizerek söylüyorum benim şahsi fikrim bu işte kundaklama ve sabotaj olduğuna inananlardanım.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Yahşihanlı vatandaşlardan özür dileyen Türkyılmaz, sorunun 1 gün içerisinde çözülmesinin beklendiğini belirtti.

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!