Oyun Hamuru Nedir?
Gündem 71 Editörü • 6 Aralık 2021 19:57
Oyun Hamuru Nedir?
Kırıkkale Haber

Oyun hamuru çok çeşitli renklerde ve kolay şekil alabilen yumuşak bir hamurdur. Çocukların çok severek oynadığı, yaratıcılığını ortaya çıkardığı bir oyuncak türüdür. Ele yapışmaması  ve kolay şekil alması sebebiyle çok kullanışlıdır. Çocukların el becerilerinin gelişmesine yardımcı olur.

Okullarda oyun amaçlı kullanılmasının yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmaktadır. Çocuklara bir şekli ya da bir harfi görsel olarak anlatmak için oyun hamuru kullanılır.

Oyun Hamuru Çeşitleri

Oyun hamuru adetleri bakımından ve renk bakımından çok çeşitli seçenekleri ayrılır. Ana renklerden oluşan dörtlü setleri en çok tercih edilenlerdendir. İçerişinde kırmızı, mavi, sarı ve yeşil renk bulunur.

Bunun dışında çok farklı renklerin bulunduğu sayı olarak fazla olan çeşitleri mevcuttur. Şeffaf ya da renkli plastik kutular da bulunur. Kapaklarında hamurdan yapılabilecek şekiller mevcut olduğu gibi renkli kapaklar da vardır.

Oyun Hamuru Özellikleri

Oyun hamuru ile yapışmayan yumuşak bir kıvamda olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda ele alındığında ufalanmaması ve kolay şekil alması gerekir. Uzun ömürlü olmalıdır. Çok farklı renk seçenekleri ve farklı fiyatları ile aradığınız oyun hamuru türlerini https://www.guvensanat.com/oyun-hamuru linkte bulabilirsiniz.