Öz Osmanlı Tarım’dan İl Sağlık Müdürlüğüne İlaçlama Cihazı ve Dezenfektan Hediyesi
Gündem 71 Editörü • 26 Eylül 2020 12:30
Öz Osmanlı Tarım’dan İl Sağlık Müdürlüğüne İlaçlama Cihazı ve Dezenfektan Hediyesi

Kırıkkale’nin önde gelen işletmelerinden Öz Osmanlı Tarım İşletme Sahibi Ziraat Yüksek Mühendisi İsmet Duman, örnek bir davranış göstererek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne 8 adet ULV Cihazı ve dezenfektan hediye etti.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Canlarından,sevdiklerinden, aillerinden feragat edip gece gündüz demeden bizlerin sağlığı için kutsal görev üstlenen sağlık personeline bir nebze faydası olması ümidiyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne 8 adet ULV Cihazı ve dezenfektan hediye etiklerini açıklayan Öz Osmanlı Tarım İşletme Sahibi Ziraat Yüksek Mühendisi İsmet Duman, Bizler sağlıkçılarımıza minnettarız. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Her zaman destek vermeye devam edeceğiz.”dedi.

ASLA KABUL EDEMEM

Duman, “Sağlık hizmeti sunan, şifaya vesile olan sağlık çalışanlarına karşı uygulanan her türlü kötü muamele ve şiddeti kınıyorum. Şiddeti toplum olarak hiçbir yerde mazur göremeyiz. Her ne nedenle gerçekleşirse gerçekleşsin sağlık çalışanına karşı uygulanan hiçbir şiddeti ise asla kabul edemem.Sağlık çalışanlarının şiddet olaylarıyla sık karşılaşmasıyla birlikte, sağlık hizmetlerinde şiddet günümüzde gittikçe artmakta ve sağlık personelleri şiddet açısından risk altında bulunmaktadır. Onlar kendi sorunlarını bir kenara koyarak bir an önce hastaya, yaralıya müdahale etmek için olağanüstü çaba sarf ederken, yaşam ile ölüm arasında yaşama uzanan ellere saldırmak neden niye.İnsanımızın sağlığı için canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyorum. İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan korkunç şiddet olayları sağlık camiamızı derinden sarsmıştır. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyoruz. Şu kesinlikle bilinmelidir ki sağlık çalışanlarını bu kendini bilmezlerin davranışları, sağlık çalışanlarının hizmet aşkına zarar vermeyecek, daha da artıracaktır. Hizmet etmek; kutsal mesleğimizin bir parçasıdır.”

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!